Reply To: DREDD

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy DREDD Reply To: DREDD

Niedzwiad
Member

Zgadzam się z przedmówcami. Świetna ekranizacja. Co prawda nie ma ani grama świata z komiksów z ich punkowym klimatem lat 80 i jest bardziej przyziemi. Z drugiej strony świetnie tworzy własny klimat dystopii jaką jest Megacity One.
Urban jest świetny jako Dredd, w odróżnieniu od "krzyczącej" wersji Stallone'a nowy sędzia jest zimnym, wykalkulowanym wygą, który już swoje przeszedł na ulicach. Zresztą najbliżej w porównaniach byłby tu Dirty Harry.
Świetna i seksowna Olivia Thirbly jako cadet Anderson. W dodatku z jedną z fajniejszych scen w filmie.
Oprócz tego świetne, klimatyczne zdjęcia i muzyka. Kawałek z ostatniego spotkania Dredda z Ma-Ma wali po ryju Blade Runnerem i jest świetnym dopełnieniem sceny. Zresztą słuchałem go jeszcze z 5 razy po wyjściu z kina.
I ku mojej uciesze nie było przegięcia ze scenami w slo-mo. Było ich dokładnie tyle ile potrzeba.
"The Raid" nie umywa się do "Dredda". Ten pierwszy to po prostu wymówka, żeby pokazać widowiskowe lanie się po pyskach. Fajnie mi się to oglądało i tyle, a Dredda mam ochotę zobaczyć jeszcze ze 2 razy.