Reply To: The Elder Scrolls V: Skyrim

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry The Elder Scrolls V: Skyrim Reply To: The Elder Scrolls V: Skyrim

Carbon Unit
Member

Jakoś rozwój szedł pełną parą zanim konsole opuściły Japonię, i to prawdziwy rozwój, rozwój bazujący głównie na grach na PC, nowe kart graf po co są tworzone? Żeby nowe gry udźwignąć a potem te karty do konsol są wkładane (XBOX), więcej ludzi dalej gra na PC (wszyscy których znam, którzy mają konsole mają też PC, na odwrót nie można powiedzieć tego samego), tylko jak wspomniałeś istnieje piractwo, gdzie na rynku PC to więcej niż sprzedaż pewnie, więc sprzedaż jest po stronie konsol. Nie chcę maglować znowu tematu, przeciętny użytkownik konsol to imbecyl w porównaniu do przeciętnego (kiedyś) użytkownika PC. A na konsolach piractwo ma się równie dobrze i konsolowcy wcale tacy porządni nie są, tylko większość z nich nie wie co to daemon tools albo chip do konsoli, albo ma 10 lat i mama kupuje grę w czasie wizyty w markecie, zamiast jak kiedyś na boisko latać za piłką, to cały powód że kupują oryginały. Mam znajomych z PS2 co po kilkaset DVD z grami mają, jak się to ma do kupowania gier? Na Ps3 nie ma piractwa czy na Xboxa? A ci co się znają to mają po 2 konsole, jedna do oryginałów do grania po sieci, druga do piratów, więc to tyle na temat pieprzenia o piractwie na PC a legalu na konsolach.
Co do rozwoju to konsole w żadnym stopniu nie rozwijają gier, jedynie rynek gier, ale konsolowy, to jedyne co można im przyznać, ja osobiście mam w dupie gry z konsol, same w sobie są chujowe, a jako porty to większość z nich się do kibla nie nadaje nawet, sterowanie gorsze w latach 80 tylko było, np. Dead Space po pół godziny wyrzuciłem, Gods of War na padzie nie udało się ustawić kierowania mimo długiego grzebania po sieci, nuby odpowiedzialne za porta chyba nie wiedzą, że istnieją inne pady niż analog z xboxa, gra do kosza. Wszelkie nowe technologie (poza jakimiś chujowymi matami, np. move'ami i innymi gadgetami na konsole) powstają na PC. Więc za rozwój płacą gracze PC i użytkownicy biurowi, oni płacą za nowe procesory, karty graficzne i rozwój internetu, a nie jak twierdzisz konsolowcy, pomyśl dwa razy zanim powtórzysz taką bzdurę i będziesz obrażać innych. Wyprodukowanie nowej gry to nie rozwój, zwłaszcza takiej, która nic nie wnosi jak 99% gier obecnie. Rozwojem to był Doom, Quake, Ultima Online, WoW itp. Każde coś wnosiło, to 3D środowisko, to ruch w pionie, albo sieciową rozgrywkę, ale dopracowanie do perfekcji ruchu po sieci, a nie jakieś kaszany z konsol, które uczą tylko wcisnąć X w odpowiednim momencie, żeby skrypt zadziałał.
Co z tego, że wyjdzie nowa generacja konsol, ale przez 5 lat wstrzymywała jakikolwiek rozwój, ona też się zestarzeje i co? Znowu zastój.

Poza tym to temat o TESie a nie o gównianych konsolach, ja tylko odniosłem się do tego, że Skyrim został wykastrowany ze względu na ograniczenia techniczne konsol i to fakt, więc ja nie wiem z czym polemizować chcesz, ja nie zaczynam tematu PC vs konsole, dałem se już z tym spokój.