Reply To: The Elder Scrolls V: Skyrim

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry The Elder Scrolls V: Skyrim Reply To: The Elder Scrolls V: Skyrim

Bezel
Participant

@Carbon Unit

System walki jest jakiś dziwny (mówię o walce bronią białą). Wydaje mi się że enemy NPC nie obowiązują takie same zasady fizyki walki jak gracza. Można wnioskować NPC że wyprowadzają ataki szybciej i co najważniejsze nie robią tego w miejscu – np. wyprowadzając power attack w stronę przeciwnika stoję w miejscu i nie mogę się ruszyć WTF? W Oblivion-ie było lepiej to zrobione – wyprowadzam potężny atak do przodu, cofam się + kursor w prawo=siek z prawej strony.

Masz rację – tekstury z bliska w Skyrim to straszna walka kwadratów (ale RAGE nie przebiją). Lasy, pola są dla mnie bardzo dobrze zrobione.

Dobrze prawisz o wkładaniu/wyciąganiu przedmiotów z beczek, kufrów, ciał itd. Używa się do tego LPM i <R>. Już w NV było to lepiej rozplanowane – dwa okienka ze stuffem: moje po lewej i obiektu po prawej i wiem gdzie co wrzucam. No i przydało by się żeby zamiast używać suwaka przy większej ilości przedmiotów wystarczyłoby wcisnąć odpowiednią cyfrę. I nie wiem dlaczego qwa przycisk myszki nie zawsze wybierze wskazaną przeze mnie opcję (np. wybieram <strój> podczas handlu a otwiera mi się menu z bronią bo akurat było to oznaczone strzałką – podobnie jest podczas rozmowy).