Reply To: Never Let Me Go

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Never Let Me Go Reply To: Never Let Me Go

Bezel
Participant

"Wyspa" z 2005 roku + Hogwart bez magii i fantastycznych stworów. BTW ja w wieku kilku lat wiedziałem że moje narządy wewnętrzne stanowią moją integralną całość i gdyby ktoś mi powiedział, że w jestem "dawcą" owych narządów dla innych ludzi, zorganizowałbym podziemny ruch oporu, dokonałbym przewrotu i uciekłbym gdzie pieprz rośnie. Dziwie się, iż bohaterowie mając po 18 lat, nie będąc przez nikogo kontrolowani nie dokonali podobnych czynności. Mieli przeprane mózgi czy jak? Aspołeczni to raczej nie byli skoro uczono ich zachowań poprzez odgrywanie scenek teatralnych. A i chodzące banki organów raczej nie powinno się uczyć anatomii, nieprawdaż? Niby mieli jakieś obroże na nadgarstkach, ale czy były to transpondery GPS? Jakie zdehumanizowanie społeczeństwo otwarcie hodowałoby ludzi na przeszczepy? Czyżby w tej alternatywnej historii nie urodzili się Marx i Engels, nie tworząc "Manifestu komunistycznego" a w konsekwencji nie powstałyby partie lewicowe, które walczyłbym z takim procederem? Niewiadomo.

Film strasznie depresyjny, nudny i nielogiczny, chociaż pachnie trochę inspiracją "Nowego, wspaniałego świata" Huxleya