Reply To: Mass Effect Trilogy

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Mass Effect Trilogy Reply To: Mass Effect Trilogy

Gargooletz
Participant

SPOILER

Źle mnie zrozumiałeś 😉 Konfrontacje na pokładzie miałem takie same (z tą różnicą, że pod koniec przerzuciłem staty, tak, żeby mieć 100% paragonu i uspokoiłem Jack – nie chciała ze mną więcej gadać, ale była lojalna)
Solus zginął, bo wysłałem go do szybu na początku suicide mission. Wiedziałem, że jest bardziej genetykiem niż technikiem, ale Jacob mnie nastraszył i nie chciałem wysyłać Tali, a o Legionie nie pomyślałem.

Czytałem sporo postów na oficjalnych forum bioware i sporo osób wspominało, że pomimo 100% paragon/renegade mieli niektóre opcje dialogowe na szaro. Podobne zdziwienie powodują śmierci lojalnych członków drużyny w randomowych momentach. Podobno Solus ma właśnie tendencje do ginięcia, jeśli zostawi się go razem z resztą ekipy do zabezpieczenia tyłów.
Niewiadomo, czy to jakieś tajemnicze zależności, chamskie losowanie czy bugi. Możliwe, że jak zbyt długo bawisz się z bossem, to ktoś może polec.

Trochę zawiodłem się, że nielojalne postaci zazwyczaj giną od zabłąkanej kuli itp. wypadków, a nie w jakiś filmowy sposób związany z brakiem oddania dla misji.

A co z resztą załogi? Biedna Kelly i Gabby… postanowiłem pozbierać jeszcze trochę minerałów na ostatni upgrade przed misją i biedactwa zostały przerobione na genetyczną kaszkę. Trochę się poczułem oszukany, bo gry nigdy wcześniej mi tego nie robiły. Następnym razem na pewno je uratuję 😉

Ciekawi mnie też taka sprawa. Wiadomo, że nasze wybory mają wpływ na kolejne części (chociaż w me2 są to zazwyczaj subtelne sprawy i smaczki), ale co z wyborami których w ogóle nie dokonaliśmy? Np. czy jeśli nie zrobiłbym misji Solusa, to czy jego uczeń miałby szansę wyleczyć genophage?

END OF SPOILERS