Reply To: Ant-Man

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Ant-Man Reply To: Ant-Man

Niedzwiad Mk.II
Participant

Właśnie wróciłem z seansu.
Co mogę napisać o dziwo pomimo moich dość silnych obaw, zwłaszcza po odejściu Wrighta wyszedł jeden z lepszych filmów o superbohaterze ze stajni Disney-Marvel.
Jest śmiesznie, jest fajnie a co najważniejsze jest pomysłowo. Koncept gościa, który się zmniejsza pozwolił rozwinąć fantazję reżyserom i stworzyć coś świeżego niż oklepane Marvel w rajtuzach 101. Sceny Kingsajzowe są wyśmienite, zwłaszcza ostatnia walka. I pomimo odejścia z projektu Wrighta czuć tutaj jego rękę, zwłaszcza w scenach z udziałem Micheala Pena’y (łatwo wyobrazić sobie w jego miejsce Frosta). Można byłoby jeszcze dużo wymieniać, ale większość miodu to też spore spoilery.
Niestety film w niektórych miejscach kuleje, jak poczucie upływającego czasu, niby bohaterowie nie mają za dużo czasu, ale z drugiej strony wcale im się z niczym nie spieszy, pseudo naukowa paplanina, chronologia wydarzeń związanych z resztą uniwersum Marvela, niektóre decyzje postaci. Główny zły oczywiście obsysa, ale to już standard i raczej nie spodziewałbym się w przyszłości jakiejś poprawy w tej kwestii.
Dodatkowy props za dobór małej aktoriki do roli córki Langa. Chyba pierwsze dziecko w filmie, do którego zamiast wkurwiu czułem sympatię.
Oraz dla ludzi, którzy postarzali/odmładzali postacie w retrospekcjach. Nie wiem na ile to practical a na ile CGI, ale wyszło wyśmienicie.

I Interstella wtf?

Ogólnie polecam, warto. Jeden z lepszych filmów od Marvela, może nie na poziomie GotG (może gdyby Wright to zrealizował) ale na pewno bardzo wysoko i zdecydowanie bardziej rozrywkowo niż Sravengers: Age of Boredom.