Reply To: Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!! Reply To: Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Kaloryfer
Member

Proszę panów. Dzień dobry, przede wszystkim. Proszę pana – potrzebuję do tego filmu dwa rodzaje…, dwóch rodzaji… jak to powiedzieć no… fiutów.

Ponieważ jestem tu nowy postanowiłem przywitać się używając do tego celu języka filmu.
Więc poszukuję dwóch filmów. Pierwszy z nich leciał kiedyś bodajże w Perłach z lamusa. Stare sci-fi, z którego pamiętam tylko jedną scenę. Astronauci polecieli na jakąś planetę, chyba rozbili się, przeżył chyba tylko jeden albo po prostu miał największe zapasy tlenu. W końcu i jemu kończy się powietrze, ale wcześniej rozpalił ognisko. Gdy już prawie umierał, zdjął maskę i okazało się, że jakieś skały leżące w ognisku zaczęły wydzielać tlen, dzięki czemu film mógł toczyć się dalej. Nic więcej nie pamiętam.
Drugi film to dziwne czeskie klimaty. Jako dziecko widziałem przez szparę w drzwiach jak oglądali go rodzice późną nocą. Jest taka akcja: młoda dziewczyna w jakiś sposób pozbyła się całego odzienia i chodziła po jakiejś miejscowości. Widziały ją jakieś dzieci i starszy gość wędkarz czy myśliwy, który patrząc na nią przeciera oczy ze zdumienia. Gdy następnie patrzy na znak drogowy uwaga zające [albo inne zwierzę] zamiast tego widzi: uwaga nagie kobiety. Proszę o pomoc, bo jestem ciekaw jak wypadnie konfrontacja fantomów dzieciństwa z rzeczywistością postrzeganą przez dorosłego.