Reply To: C A R N I V A L E [HBO]

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale C A R N I V A L E [HBO] Reply To: C A R N I V A L E [HBO]

garret
Participant

W zyciu sie nie zgodze 🙂

Rescue Me, trudno mi polemizowac o porownaniach do Seksu w Wielkim Miescie, nie raczylem obejrzeć ani jednego odcinka. Dziwi mnie szukania motywów czysto strażackich czyli akcyjki na miarę Backdraft. Raz, że to serial, dwa kwestia strażacka to tylko tło pod kreację bohatera, przykladowo trauma po WTC w pierwszym sezonie. Pozniej rownie dobrze akcja mogla by miec miejsce w klinice dla zwierzat 🙂 Dalej dziwi mnie tekst "serial bez fabularnego kręgosłupa". Każdy odcinek jest wielowątkowy, do tego przez sezon zwyczajowo ciągnie się jakiś głowny motyw i do choinki calosc sie kręci wokół głownego bohatera – malo się u niego dzieje ? Co innego, ze wszystko jest mocno dolujące z fantastycznym portretem autodestrukcji. Tyle ze dla ciebie to chyba obyczajowe blubry 🙂

Sons of anarchy, poza faktycznie genialną obsadą i cudo galerią zakazanych mord serial ma mega potencjal i epę. Zaraz, co tu piszesz, aha ze Jar jest przeromantyczniony, kuzwa co to za zarzut 🙂 Gosc a) zostal ojcem b) ciagle rozdarty miedzy 2 kobietami c) pamietniki ojca, idealisty i romantyka d) to wciaz szczenie jedną nogą w SoA drugą w namiastce prawdziwego zycia. I mowimy o przeromantycznionym gowniarzu, który nie ma skrupulow zastrzelic czlowieka z zimną krwią czy ratować kumpla nekrofila. Zarzutów do ostrej muzy nie komentuje ale bawi mnie za to tekst ze HBO robi serial o gangach i z góry wiesz ze będzie to mega epa. Bez przesady, HBO to prawdopodobnie najlepsza obecnie stacja ale patentu na cuda nie ma. True Blood na dluzsza mete rozczarowuje, z Rzymem skopali przedwczesnie go zdejmując. Jezeli na cos czekam to na adaptację HBO cyklu Martina i nowy serial tworcy Wire, zapomnialem tytuł.

A The Shield, swietnie, wciaz pamietam jak dal mi po mordzie sam pilot ale po 7 sezonach spodziewalem sie ciekawszego zakonczenia. Ale nie spoilerujmy. Dodajmy tez ze Deadwood mialo dosc slabe ratio i polecialo, podobnie jak Carnivale. I tu nawet nie chodzilo o kasę czy drogą produkcje jak w przypadku Rome.

Soprano, BoB czy GK to rzeczy bardzo dobre, tu pelna zgoda.