Reply To: C A R N I V A L E [HBO]

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale C A R N I V A L E [HBO] Reply To: C A R N I V A L E [HBO]

derek
Member

akurat rescue me i sons of anarchy to moim skromnym zdaniem seriale ledwie przeciętne. ten pierwszy to taki seks w wielkim miescie, tyle ze dla facetow. kilka fajnych tekstow, a poza tym nic – obyczajowe blubry rozdete do niebotycznych rozmiarow, serial bez fabularnego kregoslupa, w kazdym odcinku co innego, a im dalej w las, tym podejmowane tematy coraz bardziej kuriozalne. w kwestii strazackiej jak dotad najlepszy pozostaje genialny kryminal backdraft rona howarda.

co sie zas tyczy sons of anarchy, to ja tu nie widze nic innego poza zmarnowanym potencjałem. twórcom udalo sie co prawda skompletować czadowa obsade, złożoną z samych zakazanych ryjów albo dawno wymarłych dinozaurów (taki jeff wincott dla przykładu). jednakże co z tego, skoro sposób realizacji, jak i kreacja bohatera wiodącego to porażka. najglowniejsza z glownych postaci czyli jax jest mega przeromantyczniona (sam romantyzm wyzwolonych harleyowcow w pelni by mnie satysfakcjonowal) i przedojrzale przezajebista. za duzo ma szczyl dylematow moralnych jak na gowno ktorym zajmuja sie SoA. w dodatku ta durna maniera zapuszczania pseudo-ostrej muzy w trakcie dziania sie akcji. zenua na maksa. no ale nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo: hbo szykuje serial o tajemniczo brzmiacym tytule "1%", takze o gangach motocyklowych – to bedzie dopiero epa!

wytornia fx ma na swoim koncie dwa serialowe arcydziela: liczacy az siedem sezonow policyjny thriller the shield i zajebisty kryminal damages z glenn close w roli wiodącej. tymczasem chlopaki i dziewuchy z hbo za co by sie nie wzieli, zawsze wyjdzie arcydramat: the wire, oz, rome, carnivale, soprano, band of brothers, generation kill, deadwood… ech, szkoda gadac.