Reply To: C A R N I V A L E [HBO]

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale C A R N I V A L E [HBO] Reply To: C A R N I V A L E [HBO]

derek
Member

troche z innej beczki, aczkolwiek powiazane z tematem.

jak to się stało, że obecnie dzieli i rządzi amerykańska tv? jeśli mam być szczery, to 90% czasu przeznaczonego na oglądanie filmów kinowych poświęcam na konsumowanie seriali. naprawdę powinniśmy zazdrościć Amerykanom takich firm jak hbo, fx czy co tam jeszcze jest. ten strajk scenarzystów… gówno mnie obchodził. z początku myślałem, że dotyczył ćwierć debili z hollywoodu, piszących skrypty do Maxa Payne'a i innych rzygów. dopiero kiedy się dowiedziałem, że to z jego powodu przesunięto produkcje genialnego thrillera Damages, zdałem sobie sprawę, jak ważni są ci ludzie i jaka fantastyczną robotę odwalają.

bez zbędnych ceregieli: w moim przypadku telewizja niemal całkowicie wyparła kino. większe emocje przeżywam, studiując ramówkę hbo w Tele Tygodniu niż śledząc kinowy repertuar na nadchodzący miesiąc. prawda jest taka, ze nad hbo nie unosi sie cien faszystowskiej organizacji tłamszącej wolność twórczą o kryptonimie MPAA. to jedno. dwa: hbo może robić, co chce, ponieważ nie musi sie martwic o grupę docelowa. filmy kręci sie tu z naciskiem na maksymalny realizm scen, bez względu na przynależność gatunkową. dzięki temu jedynym kryterium staje się atrakcyjność tematu, tj. czysto filmowe (artystyczne) sprawy. dlatego też wprost nie mogę się doczekać jakiegoś sf tudzież komiksowej historii wypuszczonej z logo hbo. ostatni Batman Nolana był mroczny jak dupa szatana, tak wiec przydałaby sie w końcu jakaś prawdziwa superbohaterska opowieść dla dorosłych. gangsterka odfajkowana, western odfajkowany, więzienie odfajkowane, fantasy odfajkowane, sensacja odfajkowana, starożytność odfajkowana, II wojna światowa odfajkowana, akcyjki marinsów odfajkowane, wampiry odfajkowane (niestety ten akurat serial – jako jedyny – nie przypadł mi do gustu). najwyższa więc pora na spenetrowanie nowych obszarów. dajcie hbo Batmana! niech zrobią go po swojemu.