Reply To: Klasyczny Indiana Jones

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Klasyczny Indiana Jones Reply To: Klasyczny Indiana Jones

Sasquatch
Member

Co do wkurzajacych scenek, to i w TD bylo kilka np. Short rozwalajacy z karata doroslych napakowanych straznikow.. zenada.

Ja bym dodal od siebie nielogicznosc w pogladach Indiany, ale to juz wina obu sequeli, albo jesli patrzymy na to ze TD akcyjka jest przed Raidersami to juz w tym filmie.
Chodzi mi o watek nadprzyrodzony – w TD Indiana widzi moc kali itd. swiete kamienie.. ( a w licencjonowanych ksiazkach i gierkach to pewnie nie takie cuda na kiju i artefakty widzial) a w raidersach mowi ze nie wierzy w rzeczy nadprzyrodzone i czary mary smieje sie z Marcusa, potem w LC nie wierzy w Graala… kurde jak ja bym widzial Arke w akcji to bym wierzyl nie tylko w takie rzeczy, a on zachowuje się i gada jak sceptyk…
NIEKONSEKWENCJA taka sama jak w uniwersum SW – pewnie to wina Lucasa 😉

Fajnie by bylo gdyby postarali sie jednak ciaglosc zachowac, postac indiany mogla sie zmieniac . np. w TD jest bardziej awanturnikiem, w Raidersach na poczatku jeszcze bardziej zalezy mu na slawie i glorii nie wierzy w prawdziwa moc artefaktow, szuka bardziej zysku, jest na granicy ciemniej strony mocy, ale po odnalezieniu Arki jego poglady zmieniaja go na +, w LC powinien byc tylko ograniczonym sceptykiem a w KKC domniemana moc krysztalowej czachy nie powinna go dziwic nic!

A jak bedzie? sie zobaczy…