Matrix

Tagged: 

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Autor
    Posty
  • #27014
    John J Adams
    Keymaster

    Chyba jeszcze nie było tematu o Matrixie na forum ZP 🙂
    Mam takie pytanie: ostatnio ten starodawny film poleciał w TV. Oczywiście nie oglądam filmów w telewizji, ale trafiłem akurat na kawałek z początkowym przesłuchaniem Neo przez Smitha. Jak pamiętamy Neowi zarasta tam gębą i generalnie ma traumę.

    No i teraz tak: W tej scenie Smith czaruje i bezpośrednio wpływa na rzeczywistość. Z dalszej fabuły filmu wynika, że zmiany w Matrixie nie są takie proste i raczej korzysta się z nich rzadko (zamurowane wyjścia itp). Nie pamiętam już tak dobrze świętej trylogii, ale czy gdzieś później zdarza się jeszcze takie szybkie czarowanie przez agentów? Czy jest to jeden motyw, który Wachowscy wymyślili, a potem o nim zapomnieli?

    #27025
    Bezel
    Participant

    @John J Adams Z tego co pamiętam agenci w matrixie to były programy cziterskie – mogli naginać prawa matrixa wedle do dużego stopnia np. mogli przetransformować swój program do świadomości człowieka podłączonego do matrixa i przejąć nad nim kontrole.

    W początkowej sekwencji drugiej części serii Neo nawala się z 3 agentami którzy nagle znikają.

    #27051
    John J Adams
    Keymaster

    No właśnie ciekawe jest to, że z takiej mocy agenci już potem właściwie nie korzystają. Więc raczej wygląda mi to na jednorazowy wybryk Wachowskich, o którym potem zapomnieli.

    #27080
    Bezel
    Participant

    @John J Adams Wydaje mi się, że najprostsze wytłumaczenie nie wykorzystywania czarowania w stylu zamykania ust przez agentów jest fakt, że ruch oporu (Morfeusz i spółka) byli podłączeni do matrixa „piracko” i agenci nie mieli wpływu na ich ciała (coś jak z lokalizowaniem adresu ip i stosowaniem serwerów proxy).

    Innym wyjaśnieniem są słowa Moreusza do Neo podczas sesji treningowej – „wydaje ci się, że oddychasz teraz powietrzem?”. Może ludzie zdający sobie sprawę z nierealności matrixa nie odczuwali potrzeby oddychania i zmęczenia i takie zatykanie ust i dziurek w nosie nie skutkowało na nich więc agenci po prostu tego nie robili.

    #27081
    jgnt
    Participant

    Była jeszcze akcja z zamurowaniem w taki magiczny sposób wyjść z budynku w ktorym Neo miał deja vu

    #27133
    John J Adams
    Keymaster

    No była akcja z zamurowaniem, jednak było to „duże wydarzenie” – glitch w Matrixie itp. A nie takie „machnięcie ręką i nie masz japy”.

    #27142
    Khaosth
    Participant

    Mam jeszcze takie wytłumaczenie, że albo sala przesłuchań była specjalnie napisana, aby ułatwiać takie sztuczki (w końcu z robo-robaczków też już później nie korzystali), albo Neo mógł coś wcześniej dostać z hipotetycznym kubeczkiem wody, co miało ułatwiać grzebanie konkretnie w nim samym.

    Osobiście stawiałbym jednak na zapominalstwo.

    #27154
    Niedzwiad Mk.II
    Participant

    Wydaje mi się, że da się to wytłumaczyć tym, że agenci mogli przejmować dowolne ciała ludków-baterii i zamieniać je w agentów, co robili kilka razy w filmie. Więc takie zlanie ciała wchodziło w ten repertuar. Po wzięciu pilla user odcinał się od bezpośredniego łącza i agenci nie mogli go już modyfikować.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.