Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 179 total)
  • Autor
    Posty
  • #2423
    sasquatch2
    Member

    [quote][b]witoldus napisał/a:[/b]
    Kojarzy ktoś tytuł japońskiego filmu,gdzie współczesny oddział japońskich sił samoobrony przenosi sie na skutek bodajże anomali pogodowej w czasy samurajów?Było to kiedyś w tv,chyba w sobotnim kinie nocnym.[/quote]

    Widziałem toto. Milion lat temu. Niestety nie pamiętam tytułu. Wkurzyłem się gdy samuraje zmasakrowali współczesny oddział. Pamiętam tylko tekst jednego wojaka: "O, Wenus się przesuneła" gdy patrzył w niebo. To niby miało znaczyć o przemieszczeniu w czasie. Film na 100 procent japoński. Ssorki. Nie zauważyłem że answer już był. 😀

    #2430
    sasquatch2
    Member

    [quote][b]M napisał/a:[/b]
    Szukam tytułu (niemieckiego?) filmu o przygodach nazi pancerniaków w niszczycielach czołgów.[/quote]

    "Karna Kompania" Gordona Hesslera. Film prod. USA z Oliverem Reed'em i Davidem Carradine. W roli niemieckiego Jagdpanther wystąpił sowiecki SU-85. Pozdrawiam.

    #2466
    JUDASZ
    Member

    Cytuj
    witam wszystkich mam mały problem z pamięciąsmiley nie mogę skojarzyć nazwę serialu który leciał parę lat na TVN.Pamiętam tyle że opowiadał on o grupie ludzi którzy widzieli "duchy, złe moce"Dowódcą tej grupy był w starszym wieku czarnoskóry mężczyzna w tej grupie był jeszcze niewidomy młoda dziewczyna i parę innych może jeszcze 2 osoby.Wiem tylko tyle że był pokazany tylko pierwszy sezon.O ile się nie mylę serial był puszczany 2 razy ale pod innym tytułem prawdopodobnie Inni.Proszę o jakąś dobrą dusze o przypomnienie tego serialu pozdrawiam

    #2481
    Kaloryfer
    Member

    Proszę panów. Dzień dobry, przede wszystkim. Proszę pana – potrzebuję do tego filmu dwa rodzaje…, dwóch rodzaji… jak to powiedzieć no… fiutów.

    Ponieważ jestem tu nowy postanowiłem przywitać się używając do tego celu języka filmu.
    Więc poszukuję dwóch filmów. Pierwszy z nich leciał kiedyś bodajże w Perłach z lamusa. Stare sci-fi, z którego pamiętam tylko jedną scenę. Astronauci polecieli na jakąś planetę, chyba rozbili się, przeżył chyba tylko jeden albo po prostu miał największe zapasy tlenu. W końcu i jemu kończy się powietrze, ale wcześniej rozpalił ognisko. Gdy już prawie umierał, zdjął maskę i okazało się, że jakieś skały leżące w ognisku zaczęły wydzielać tlen, dzięki czemu film mógł toczyć się dalej. Nic więcej nie pamiętam.
    Drugi film to dziwne czeskie klimaty. Jako dziecko widziałem przez szparę w drzwiach jak oglądali go rodzice późną nocą. Jest taka akcja: młoda dziewczyna w jakiś sposób pozbyła się całego odzienia i chodziła po jakiejś miejscowości. Widziały ją jakieś dzieci i starszy gość wędkarz czy myśliwy, który patrząc na nią przeciera oczy ze zdumienia. Gdy następnie patrzy na znak drogowy uwaga zające [albo inne zwierzę] zamiast tego widzi: uwaga nagie kobiety. Proszę o pomoc, bo jestem ciekaw jak wypadnie konfrontacja fantomów dzieciństwa z rzeczywistością postrzeganą przez dorosłego.

    #2482
    Sasquatch
    Member

    [quote][b]John J Adams napisał/a:[/b]
    A propos golemów coś mi się przypomniało.
    [/quote]

    A czy to nie byl przypadkiem "Pan Samochodzik i praskie tajemnice" ?

    [quote][b]Kaloryfer napisał/a:[/b]
    Astronauci polecieli na jakąś planetę, chyba rozbili się, przeżył chyba tylko jeden albo po prostu miał największe zapasy tlenu. W końcu i jemu kończy się powietrze, ale wcześniej rozpalił ognisko. Gdy już prawie umierał, zdjął maskę i okazało się, że jakieś skały leżące w ognisku zaczęły wydzielać tlen, dzięki czemu film mógł toczyć się dalej. .[/quote]

    Zdaje sie ze to Robinson Crusoe on Mars : [url]http://www.zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=2393[/url]

    #2483
    Kaloryfer
    Member

    Dzięki! To może być to. Akurat tej recenzji Classic sf nie czytałem, bo to były już wakacje. Pozdrawiam

    #2485
    John J Adams
    Keymaster

    [quote][b]Sasquatch napisał/a:[/b]
    A propos golemów coś mi się przypomniało.
    A czy to nie byl przypadkiem "Pan Samochodzik i praskie tajemnice" ?
    [/quote]

    Gówno to niechcący widziałem jakiś czas temu i mimo najlepszej w dziejach kina sceny z Golemem obawiam się, że to nie to.

    #2522
    NLoriel
    Participant

    Ja mam pytanie z gatunku telerankowych: Dzieci, wioska, bagno, w nim jakieś UFO, tabu, metalowa koniczynka na ścianie stodoły, której obrócenie daje coś-tam (potem się okazuje, że to część tego UFO chyba?)?

    #2566
    Zwyrol
    Member

    Dźiń dybry,

    Męczy mnie pewien film, którego okładkę / plakat widziałem w zeszłym roku.

    Oczywiście za cholerę nie pamiętam tytułu ;), ale dzieło jest z 2007 lub 2008 roku. Jest to SF, którego akcja dzieje się na jakiejś odległej planecie, na której trwa wojna, i obraca się wokół pilotów myśliwców jednej z wojujących frakcji… Pamiętam że na plakacie filmu po lewej był jakiś koleś w piaskowym mundurze dumnie prezentujący pierś (podobny do tego gościa, który grał w serialu "J.A.G. – wojskowe biuro śledcze"), a w tle jakieś piaskowożółte chmury i futurystyczna wieża, lub inny "cuś".

    #2567
    garret
    Participant

    NLoriel –> rany ogladalem to, było chyba prod. australisjkiej tylko skad mi sie to wzielo 🙂 ?

    #2569
    jgnt
    Participant

    [quote][b]Zwyrol napisał/a:[/b]
    Dźiń dybry,

    Męczy mnie pewien film, którego okładkę / plakat widziałem w zeszłym roku.

    Oczywiście za cholerę nie pamiętam tytułu ;), ale dzieło jest z 2007 lub 2008 roku. Jest to SF, którego akcja dzieje się na jakiejś odległej planecie, na której trwa wojna, i obraca się wokół pilotów myśliwców jednej z wojujących frakcji… Pamiętam że na plakacie filmu po lewej był jakiś koleś w piaskowym mundurze dumnie prezentujący pierś (podobny do tego gościa, który grał w serialu "J.A.G. – wojskowe biuro śledcze"), a w tle jakieś piaskowożółte chmury i futurystyczna wieża, lub inny "cuś".[/quote]

    http://www.imdb.com/title/tt1056062/ niewiem czy to to ale plakat czesciowo pasuje

    #2571
    Zwyrol
    Member

    [quote][b]Giant Robot napisał/a:[/b]

    http://www.imdb.com/title/tt1056062/ niewiem czy to to ale plakat czesciowo pasuje[/quote]

    Niestety, to nie to. To nie ma NIC wspólnego z Ziemią ani jej pobliskimi ciałami 😉

    #2644
    Atue
    Participant

    Serial TV leciał w latach 90tych.

    Prawdopodobnie produkcji Niemieckiej.

    Z tego co pamiętam chodziło o zabójstwo jakiejś młodej kobiety. Jej facet albo ojciec prowadzi śledztwo w sprawie i natrafia na jakiś spisek związany ze szmuglem materiałów radioaktywnych. Jest też poruszony problem choroby popromiennej na którą chyba zapada itd.

    Kojarzy ktoś?

    #2650
    Lord New Age
    Participant

    [quote]"Jest też poruszony problem choroby popromiennej na którą chyba zapada itd."[/quote]

    To chyba było angielskie. Na końcu koleś umiera (lub zaraz ma umrzeć).
    Ostatni odcinek leciał w dniu gdy miałem wywiadówkę, trudno się oglądało gdy stary mnie opierdalał:). Leciało w czwartkowym paśmie kryminalnym na TVP1, o 20:00. Pierwsza polowa lat 90`.

    #2653
    Atue
    Participant

    Możliwe też pamiętam trochę z ostatniego odcinka 🙂

    Tylko tytuł, tytuł proszę.

    spoko

    już znalazłem

    EDGE OF DARKNESS 1985

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 179 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.