Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 179 total)
  • Autor
    Posty
  • #1037
    witoldus
    Participant

    Kojarzy ktoś tytuł japońskiego filmu,gdzie współczesny oddział japońskich sił samoobrony przenosi sie na skutek bodajże anomali pogodowej w czasy samurajów?Było to kiedyś w tv,chyba w sobotnim kinie nocnym.

    #1038
    Alicja
    Participant

    @ witoldus – to może być "Sengoku jieitai" aka "G.I. Samurai", aka "Time Slip" z 1979 z Sonnym Chibą (thx to szkp) lub "Sengoku jieitai 1549" z 2005 aka "Samurai Commando", aka "Samurai Commando Mission 1549".

    #1039
    witoldus
    Participant

    Dziękuję Alicjo!Japońskie tytuły nic mi nie mówiły,ale tyt.angielski okazał się kluczem do mojej pamięci:) Polski tytuł brzmiał:W pułapce czasu i faktycznie grał tam S.Chiba.Udało mi się nawet ustalic datę pierwszej emisji w naszej tv,tj.27-06-1987(sobotnie kino nocne).

    #1040
    witoldus
    Participant

    [quote][b]Witz Worx napisał/a:[/b]
    Przy okazji tematu związanego z Kosmicznym Testem, poniesiony falą nostalgii przypomniałem sobie fragment filmu o który chciałbym zapytać.

    Scena przedstawiała dwóch solidnie zarośniętych mężczyzn ( wyglądali na młodych z doczepionymi brodami a'la ZZ top) walczacych z zastępami szturmowcopodobnych robotów, między innymi przy pomocy długich kijów ( nie jestem pewien czy jednego, czy wszyscy są tak uzbrojeni). Roboty, mimo ze jest ich mnogość w żenujący sposób przegrywają.

    Jeśli ktos wie co to był za film , będe wdzięczny za informację. Prawdoipodobnie był to jeden z epigonów SW z końca70'/początku 80'[/quote]Przypadkiem nie chodzi tu o film Lodowi piraci(The Ice Pirates)aka Kosmiczni piraci z 1984 roku.

    #1044
    Witz Worx
    Member

    tak! Tak! W temacie kosmicznotestowym tez już ktos podrzucił ta możliwość i po sprawdzeniu wyszło, że rzeczywiście! Niemniej dziekuje i Tobie Witoldusie za czujność i pomoc. Film sie teraz powoli zasysa na HD. Czy Panowie redaktorzy ZP widzieli ten wesoły filmik? Moze jakaś recka? Wygląda to strasznie lajtowo z tych kawałków na Yutubie i aż się chce obejrzeć

    #1046

    bywalo kilka razy w tv, ale jakos nigdy w calosci nie ogladnalem. chyba dlatego ze mimo wszytko poprostu bylo slabe (ale nie na tyle slabe zeby byl ubaw z ogladania). Jesli bedzie kiedys okazja jeszcze to sie zmusze do ogladniecia, moze jako calosc nabierze jakiegos sensu.

    #1049
    Plant
    Member

    Węgierski film o samochodzie żywiącym się krwią…cholender nie do zdobycia…i jeszcze tytuł Masseratii? nie nie pamiętam. Może ktoś zna? Jeszcze w dobie pierestrojki w naszej tv. leciała seria filmów inspirowanych amerykańskimi filmami. Pamiętam szczególnie jeden o mega pancernym pojeździe , przewozili coś, ktoś chciał dostać się do środka i za chiny czy też konflikt prowadzących pojazd…cholender jak przez mgłe.. ale generalnie w tych filmach rosjanie grali amerykanów…wszystko było robione pod USA..

    #1052
    Witz Worx
    Member

    Ten film był czeski i nazywał się u nas"Wampir z Feratu" (Upír z Feratu). Jesli w twoich wspomnieniach rzeczony poijazd wysysał krew przez pedał gazu to musi to być to! —>
    [url]http://www.cfn.cz/film_picture.php?id=21738[/url]
    Z ciekawostek; grała tam główną rolę obecna żona Havla a film był nawet puszczany u nas w kinach. Drugi, ruski film o poscigach amerykańskimi furami pamiętam, ale niestety bez tytułu, więc przyłączam się do pytania.

    #1056
    M
    Member

    A teraz coś z zupełnie innej beczki:

    Czy ktoś z was pamięta taką grę na 8 bitowce – działo się to w Egipcie (piramidy i takie tam) widok z pierwszej osoby, grafika wektorowa, to była chyba przygodówka…

    #1060
    garret
    Participant

    na atari byla przygodówka Sands of Egypt ale tekstowa, Mercenary to był vector ale to SF 🙂

    #1061

    obija mi sie tytul SCARABEUS, alboc os podobnego – chodzilo sie takim jakby kosmonauta (gosciu w kombinezonie) po jakis egipskich korytarzach – grafika taka z perspektywy 1 szej osoby (wtedy sie mowilo – widok z oczu)

    #1062
    Witz Worx
    Member

    [quote][b]M napisał/a:[/b]
    A teraz coś z zupełnie innej beczki:

    Czy ktoś z was pamięta taką grę na 8 bitowce – działo się to w Egipcie (piramidy i takie tam) widok z pierwszej osoby, grafika wektorowa, to była chyba przygodówka…[/quote]

    Ha ! Chyba dorobię się jakiejś specjalnej nagrody jak tak dalej pójdzie:)
    To było na pewno TOTAL ECLIPSE;
    [url]http://www.the-underdogs.info/game.php?id=1174[/url]
    Była jeszcze jedna, podobna gra o zamku, ale nazwy zapomniałem

    Edit: Gra o zamku to Castle Master i miała dwie części , tak samo jak TE

    #1063
    Plant
    Member

    WIELKIE dzięki za WAPIMR Z FERATU tego szukałem!!! ciekawe czy uda się ściągnąć….bo nawet na vhs tego nie ma w sprzedaży…::((chyba

    #1064
    Witz Worx
    Member

    [quote][b]Plant napisał/a:[/b]
    WIELKIE dzięki za WAPIMR Z FERATU tego szukałem!!! ciekawe czy uda się ściągnąć….bo nawet na vhs tego nie ma w sprzedaży…::((chyba[/quote]

    No proszę, a japońce mają:
    [url]http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=TMV-38[/url]
    Najlepsze, ze zaglądnałem z ciekawości n aczeskie serwisy i tam najwyraźniej tego nie ma w sprzedaży….
    Musisz pogadac z Alicją i…podszlifowac japoński:)

    #1065
    M
    Member

    Ha! Dzięki! Powróciły wspomnienia 😀

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 179 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.