KOSMICZNY TEST – kult nad kulty

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale KOSMICZNY TEST – kult nad kulty

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Autor

jak juz sobie wspominamy dawne kulty z telewizorni… to nie do konca serial, ale…

pamietacie?

Najlepszy teleturniej dla nerdow – KOSMICZNY TEST
    ciekawe ze w czasach ledwie 2 programow tv, totalitarnej zlej komuny, bylo miejsce w telewizji na kultowy teleturniej zorientowany wlasciwie na czyste SF, cos tam z klasyki fantazy itd…
    dzis we "wspanialych czasach" nawet w stacjach tematycznych nie ma czegos takiego (no ale teraz widownia docelowa TV to mlodzi dynamiczni akwizytorzy, blachary i babcie)

Wracajac do tematu najwiekszym czadem byly chyba 3 pytania filmowe na odcinek – bo przewaznei oznaczalo to …
    uwaga …
    puszczenie fragmentu jakiegos mega czad filmu z VHSa (w tamtych czasach posiadanie wlasnego magnetowidu wydawalosie czyms absolutnie nieosiagalnym nigdy, nawet w kosmicznych czasach przyszlosci)

z tego co pamietam byly 2 druzyny po 3 zawodnikow ubrane w czad kosmiczne kombinezony kadetow (chyba jakis stroj roboczy i gumiaki, ale wtedy to byl mega klimat)

moze macie jakies wspomniena zwiazane z tym wyjatkowym chyba w dziejach tv zjawiskiem, alebo pamietacie cos wiecej?

Sasquatch
    Member

Oczywiscie pamieta sie, conanie p. dzieki za przypomnienie.

Pamietam ten program, pamietam jak wtedy pierwszy raz zobaczylem fragmenty takich filmow jak kokon (i scena jak gosciu poglada rozbierajaca sie klientke i sie strasznie jara do momentu jak ona sciaga z siebie rowniez skore :-D), Blade Runner czy Bliskie spotkania III stopnia.

Wtedy to byl rzeczywiscie jedyny sposob zeby zobaczyc choc fragment zachodniego filmu SF.

Lord New Age
    Participant

Ja zawsze liczylem na te kawalki filmow.
    Pamietam dwa: palenie (chyba) wampirow w szopie i jakis taniec czy rytual z pochodniami z jakiejs animacji.

Znalzlem kiesys w starych zinach jakiwes wzmianki o tym, szykowal sie ktorys z klubow fantast.

Pamietam ze w czasie koncowych napisow wiara ogladala nagrody siedzac w kosmicznych fotelach.

Plant
    Member

dokładnie TAK, pamiętam te fragmenty..excalibur jak ręka z mieczem z tafli wody…był fragment obcego też…no i czy to nie była ORBITA ..w podtytule?? a skafandry kapitalny pomysł…jeszcze pamiętam chyba jak Słodowy pokazywał kiedyś jak zrobić z klasycznych plastikowych misek hełmofon…trzeba do tego wrócić!!! dlaczego nie ma takich konkursów w tv???? a może na PYRKONIE??

John J Adams
    Keymaster

Mnie w Teście powalił kawałek Flasha Gordona. Nie mogło mi się w głowie pomieścić że może być tak zajebisty film, że leci jakaś ekipa zakapiorskich aniołów i do tego kosmiczna rakieta! Dostałem wówczas lekkiej obsesji na punkcie tego filmu, zwłaszcza że nie wiedziałem kompletnie co to i zapomniałem tytułu.

A propos oglądania nagród – fajnie jakby dostawali nagrywane VHSy z filmami 🙂

oo kurcze tak tak – tam pierwszy raz widzialem fragment Flasha Gordona – wyrwany z kontekstu mega czadowy atak latajacych ludzi na mlodym umysle wywieral ultra kosmiczne doznanie. nie potrafilem sobie nawet wyobrazic jak wspanialy musialbyc caly film, ale jakby ktos, kiedys zrobil taki film jak mi sie wydawalo ze powineine byc, to wszytkie swoje dvd, vhsy i wycieczki do kina mogli byscie wywalic do smieci bo i tak ogladali by wszyscy tylko ten jeden mega film na ripicie 😉

co do Orbity i robienia kosmicznych helmow to byl osobny program – wychodzi na to ze drugi program o SF (ale chyab w innych latach byl emitowany) – nie byl to teleturniej ale taki wlasnei ogolny programik o uwczesnych nerdach z klubu fantastyki i oni siedzac w jakis tam futurystycznych wnetrzach (pewnei jakas rezyserka w studio tv) opowiadali o fantasctyce czy tez pokazywali jak z misek zrobic kosmiczny kask (czyzby przewidywali czasy KEK na swoj samorobczy komuszy sposob ? ? ?) – niestety takowych potrzebnych misek nigdy nie udalo mi sie w supersamie dostac.

Plant
    Member

w sumie tyle teraz misek…od wyboru do koloru. Nautilius nawet pokazuje jak latają

John J Adams
    Keymaster

Też mi się wydaje, że były to dwa osobne programy…

Witz Worx
    Member

Ja jeszcze pamiętam odcinek poświęcony Tolkienowi, gdzie puszczano fragmenty animacji Bakshiego, wtedy chyba wszyscy uczestnicy zamiast kombinezonów mieli onuce + gumniaki.
    Czy ten program miał regularną emisję bo zawsze trudno było na niego trafić? przypominacie sobie może w jakie dni szedł?
    W głowie kołacze się jeszcze z tego fragment jakiegoś SF, który odwrócił moim jestestwem na drugą stronę, niestety nie wiem z jakiego to filmu —> dwa brodate dziady walczą ze zgrają robotów /szturmowców. Odgrywałem potem te scenkę, a zwłaszcza przewracajace się roboty nieskończoną ilość razy:)….

John J Adams
    Keymaster

Obawiam się, że te programy leciały nieregularnie, jak wszystkie dobre np. Za chwile dalszy ciąg programu czy Jarmark. Musiałeś codziennie czytać gazetę i sprawdzić czy dziś akurat nie ma jakiegoś kultu.

Plant
    Member

No właśnie JArmark chyba był w poniedziałek jeszcze były imprezy pożegnanie lata z jarmarkiem, sonda, potem laboratorium,kino oko, w starym kinie (przecież normalnie metropolis, tunel, Aelita mógłyby lecieć), videoteka,…dlaczego zamiast tego mamy Gwiezdny CYRK WSZĘDZIE??? dodatkowo na licencji

Witz Worx
    Member

Cóż, dzięki tym zajawkom i fragmentom, w wieku 7 lat narysowałem swoją pierwsza adaptację SW. Ponieważ nie widziałem jeszcze filmu, wyciągnąłem dosyć fałszywe wnioski i głównymi postaciami negatywnymi były dwa roboty – duzy srebrny ( miałem czarno/biały telewizor) i mały pękaty, jeden gorszy od drugiego. Główny bohater zaś zaczął swoją przygodę, kiedy porwło go sprzed domu ufo…eh młodość.

z tego co pamietam to bylo chyba jakos w srodku tygodnia w godzinach okolo 18-19 na 2programie, moze raz na miesiac, albo raz na 2 tygodnie, ale faktycznie trudno bylo wyczuc schemat. no i chyba zbyt wielu odcinkow nie bylo.

Lord New Age
    Participant

Mialem kiedys pomysl na konwentowy konkurs.
    Tylko trzeba by miec nagrania tego.
    Puszczamy z nagran pana co zadaje pytanie, a nerdy musza odpowiadac w rilu.

no pomysl zrobienia takiego Kosmicznego Testu w nowej wersji moglby byc fajny zwlaszcza gdyby go zrobic z takich podstaw ale dosc szerokich ogolnie fantastyki. Pytac z prostych rzeczy ale z roznych gatunkow. Nie zadawac debilnych pytan o postac ktora sie pojawila w jednym dymku w jakims idiotycznym komiksie, czy przypisach do jakiejs "mega" sagi fantasy.
    taki test ktory by wygrywali ludzie majacy ogolne pojecie o fantastyce jako takiej, a nie psychol ktory przypadkiem czyta tylko i wylacznie ta sama serie czegos tam co autor pytan.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.