BABYLON 5

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale BABYLON 5

• This topic is empty.
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Autor
    Plant
    Member

Babilon 5 genialny serial telewizyjny s.f, , stworzony przez Joe Michaela Straczynskiego. Były pełnometrażowe filmy telewizyjne, ostatnio nawet też pojawił się kolejny film…ale taki na pół gwizdka. Ktoś mówił o kinie, (coś z cieniami hmm ciekawe)ale chyba pomysł upadł. Intrygi polityczne, miłość, religia. 110 odcinków (5 sezonów po 22 odcinki), z pilotem. Wątek z wędrówką w czasie…inne cywilizacje, rasy..zwyczaje
    A estetyka? statki, dekoracje, planety MIÓD choć grafika oszczędna
    Kiedyś w Londynie widziałem multimedialną encyklopedie, coś na wzór Behind The Magic STAR WARS, szkoda, że u nas tego nie ma,…
    Był jeszcze serial w tym świecie,ze statkiem poszukującym leku na plage…serial,który został przerwany. U nas wyszedł box…cholender zapomniałem tytułu….
    Muzykę do pilota serialu stworzył były perkusista zespołu The Police, Stewart Copeland. Podkład muzyczny do pozostałych odcinków skomponował Christopher Franke, były członek zespołu Tangerine Dream. W zremasterowanej edycji pilota oryginalny podkład zastąpiono nowym, stworzonym przez Franke'a.

John J Adams
    Keymaster

Serial był w swoim czasie gruby – były soundtracki, karcianka (wtedy była o wszystkim karcianka), pamperki, gierki, modele, książki. Za pierwszym razem podobał mi się jak nie wiem, był świeży, nowatorski, dramatyczny, z super muzą – tak samo potem odebrałem np. Farscape.

Niestety przypomnienie go sobie po latach nie było dobrym pomysłem – fatalne przesadzone aktorstwo, żenująco infantylne fabułki, pretensjonalizm do kwadratu. Powrót do B5 to był błąd 🙂

Ten drugi serial to było Crusade, o którym chyba mogę powiedzieć to samo 🙂 Miał takie problemy, że już w połowie pierwszego (i ostaniego zarazem) sezonu zmienili np. kompletnie dizajn.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.