Django Unchained

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Django Unchained

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Autor
    Zyll666
    Participant

Od kilku dni na Internetach leży trailerek nowego filmu QT. Wiem, że nie ocenia się filmów po trailerach… ale zapowiada się równie kozacko co Basterdsy. Tarantino obrał dobry kierunek z tymi "filmami historycznymi".
    I wygląda na to, że znowu będziemy mieli kontrowersje wywołane przez rzeszę buców nie rozumiejących kina. Komentarze na YT jasno sugerują, że większość boli tyłek z powodu czarnego strzelającego do białych. Strzał w czuły punkt, Kłentinie 🙂

Tak na marginesie, trailer rozwiał moje obawy co do ponownego występu Waltza i tego, że dostaniemy Landę w stroju kowboja.

Godfucker
    Member

Ja najbardziej lubię strzelać do białych! Bez wątpienia pójdę do kina!:D

Aha! Imię tytułowego bohatera przypomniało mi i jurnej gierce z automatów pt. Ehrgeiz. Tam też był Django tylko że z tego co pamiętam był dużym psem, który strzelał ogniem więc również kozacko:D

derek
    Member

Dla mnie jest skandalem, że czarny strzela do Białego Człowieka. Czarny powinien strzelać wyłącznie do czarnych.

[quote]95,1% ofiar wszelkiego rodzaju morderstw oraz 95,9% ofiar strzelanin w Nowym Jorku ma pochodzenie latynoskie lub reprezentuje rasę czarną. 90,2% aresztowanych pod zarzutem morderstwa i 96,7% aresztowanych pod zarzutem postrzału ma pochodzenie latynoskie lub reprezentuje rasę czarną.[/quote]

W oryginale: [95.1 percent of all murder victims and 95.9 percent of all shooting victims in New York City are black or Hispanic. And 90.2 percent of those arrested for murder and 96.7 percent of those arrested for shooting someone are black and Hispanic.]

http://voices.washingtonpost.com/postpartisan/2010/11/post_9.html

Godfucker
    Member

Ogólnie rzecz biorąc to pierdolę kto tu ma jakie poglądy i nie będę się akurat tutaj bawić w tego typu wynurzenia. Nie toleruje nietolerancji i zawsze będę popierał wszystko co się z tym kłóci. Co nie zmienia faktu że na bank znasz setki murzynów i latynosów, którzy są idealnymi przykładami bandytów i złodziei. I nie odpisuj, bo nie mam zamiaru zaglądać do tego tematu.

derek
    Member

[quote]takich jak np. Teksas, ma zdaje się 8 razy większą szansę na karę śmieci niż "biały człowiek", za to samo przestępstwo.[/quote]

Teksas to mój ulubiony stan: [url]http://guyism.com/wp-content/uploads/2011/09/Texas-girls.jpg[/url] Aczkolwiek w rankingu wolności jest dopiero na 15 miejscu 🙁 –> [url]http://mercatus.org/freedom-50-states-2011[/url]

[quote]Wieczorem się bardziej wypowiem[/quote]

Proszę, nie rób tego.

[quote]patrząc na powyższą wypowiedź można stwierdzić że zbijanie jest ok do kiedy zabijają się te same kolory.[/quote]

Powyższa wypowiedź to suche fakty. A co sobie do niej dośpiewasz, to już nie moja brocha. Np. możesz sobie dośpiewać, że to przez ucisk białych, a ja ci na to odpowiem cytatem z Monty'ego Brogana: [i]Jebać braci z Uptown. Nigdy nie podają piłki, nie chcą grać w obronie, robią pięć kroków przed każdym rzutem, a potem się odwracają i zwalają wszystko na białasa. Niewolnictwo skończyło się 137 lat temu. Ruszcie się, kurwa, w końcu z miejsca![/i]

Sasquatch
    Member

prawdziwy trailer [url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uALPPuJcnGQ[/url]

Zyll666
    Participant

@Up
    Pierwszy trailerek sto razy lepszy, ale przynajmniej nowe sceny są.

Zyll666
    Participant

Na filmzj##ie coraz więcej opini od ludków, którzy widzieli film w YuEsEy lub z pomocą dystrybutorów alternatywnych. Większość pisze, że rozczarowanie i do dupy. Najgorsze jest to, że sam zaczynam się martwić o ten film, szczególnie że oczekuję wielkiej łychy miodu po gorzkim rozczarowaniu Hobbitem.

globus
    Participant

Film jest niezły, ale nie świetny. Mocno w stylu Tarantino. DiCaprio doskonały, Waltz i Jackson też super. Foxx jakiś taki nijaki, mało gada, dziwnie patrzy. Trudno go polubić jako głównego bohatera. Muzyka super, zdjęcia ładne, efekty specjalne krwawe i wybuchowe. Dialogi jak zawsze u Tarantino instant classic. Jedyna słabość to taka sobie fabuła. Można powiedzieć, że taka konwencja westernu, że u Quentina fabuła nie jest najważniejsza, ale ten film składa się z dobrych scen połączonych słabymi filerami.

Film jest fatalny. To nic więcej niż cieniutka kalka z Bękartów, gdzie murzyni zastąpili żydów a Dixie – niemców. Nawet nie jest śmieszny, co najwyżej takiego udaje, jak chociażby scena z KKK.

Sasquatch
    Member

Film jest świetny, szkoda że nie zajebisty. 90% miodności, która zawsze dają filmy T. 10% słabizny to niestety cała scena z cameo Q. Czułem się jak by końcówkę reżyserował Rodrigez.

SPOJLER ON. Czytałem scenariusz i już tam mi zgrzytał sposób w jaki Django się uwalnia i powraca na plantacje – jak by QT zabrakło pomysłu. W filmie IMO wyszło to jeszcze gorzej.
    SPOJLER OFF

Szkoda, że kilkanaście scen z scenariusza poległo w montażu, bo dawała pełniejszy obraz historii i postaci.
    Ogólnie 4/5

Dawaj Quentin wersję reżyserską.

Zyll666
    Participant

@DBAP
    No cóż, może zadziała zasada odwrotności. Tobie Hobbit się podobał, mi nie, Django ci się nie podobał, więc może mi się spodoba 🙂 Zobaczymy…

Badus
    Participant

Film podobał mi się. Nie trawię westernów, ale w Django kupiłem całą otoczkę od razu. Mam dużą chęć na powtórny seans, czego nie mogłem powiedzieć po pierwszym obejrzeniu Bękartów Pitta.
    Sceny-perełki: monolog DiCaprio z czaszką; rozmowa Waltza z marszałkiem, Klu Klux Klan.

MIKET
    Participant

Ciekawostka:

NECA (firma produkujaca figurki z roznych filmow/gier) wyprodukowala i wydala calkiem niedawno (jakos w grudniu) serię figurek Django, stylizowaną na figurki z dawnych lat – materiał, zero akcesoriów, itd. w cenie ok 30$.
    Po obrazki tychże odsyłam tu: [url]http://geektyrant.com/news/2012/12/21/django-unchained-collectible-action-figures.html[/url]

Niestety nie wszystkim się spodobał pomysł z figurkami przedstawiającymi niewolnika czy właściciela czarnoskórych niewolników i w efekcie figurki te wycofano ze sprzedaży. Niby nic złego, biorąc pod uwagę głosy z internetu, większości te figurki i tak się nie podobały, wszyscy i tak czekają na figurki z Pulp Fiction. No ale jest jedno ALE.

Z racji, że towar ten był w sprzedaży zaledwie kilka tygodni i już go wycofano – i już na pewno nie będzie w produkcji to ceny podskoczyły do sufitu wśród braci kolekcjonerskiej (to ten typ nerda co kupuje figurki i ich nie rozpakowuje). Jak wysoko pytacie? Nawet do 6k$ za zestaw sześciu figurek.

[url]http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=django+neca&_nkwusc=djano+neca&_rdc=1#[/url]

Piękna inwestycja, a ja sobie pluję w brodę że tego gówna nie zamówiłem w grudniu.

Interdyktor
    Participant

Odnośnie figurek z tego wspaniałego filmu [url]http://www.youtube.com/watch?v=6oykezQu1oc&feature=player_embedded&list=PLFWHlH4koGZAQXoX0E0OmksNwh4diHdS2[/url] Ciekawy filmik.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.