Gazety gierkowe

Homepage Forumy Od rzeczy Nerdostwo Gazety gierkowe

Viewing 7 posts - 16 through 22 (of 22 total)
  • Autor
    Posty
  • #5894
    Badus
    Participant

    "Komputer Świat Gry" poszedł do piachu pod koniec zeszłego roku.

    #5895
    Red
    Participant

    Faktycznie, restrukturyzacja im coś nie poszła. Poza tym był jeszcze Playbox, tworzony przez ekipę CDA. Jednak to też padło i oficjalnie co jakiś czas mogą puszczać to jako specjalne wydanie CD-Action. IMO jeszcze parę lat, a tego typu prasa przeniesie się do netu. Teraz tablety, e-booki itp. zdobywają sporą popularność więc jestem ciekaw, kiedy pójdą w tę stronę.

    #5896

    Muszę przyznać że łezka się zakręciła kiedy czytałem ostatni statement na stronie Neo napisany przez Gulasha … kurde blade nikczemne to czasy kiedy ostatnie fajne gazetki znikają , nie wszystkie załapały jednak w odpowiednim momencie że większość ludzi korzysta dzisiaj z tabletów i porządnie zrobiona aplikacja potrafi przykuć uwagę i zauroczyć , nawet kiedy przez lata było się ich zagorzałym przeciwnikiem ech .. Gulash dla mnie zawsze będzie postacią kultową a Kombat Korner na zawsze pozostanie w mej pamięci chlip , chlip .. Mam nadzieje że pokona te pierdolone choróbsko .. A teraz idę do piwnicy wygrzebać pierwszy numer Top Secret ..

    #5897
    Badus
    Participant

    Przypuszczam, że jeśli jakikolwiek papierowy, gierkowy magazyn znany dzisiaj na naszym rynku dożyje bezstresowo transferu na tablety/ebooki, to w mocno zmienionej formie. I nie chodzi tu o kwestie wizualne, ale samą zawartość. Obstawiam, że newsy będą miały znaczenie marginalne i zostaną ograniczone do naprawdę ważnych (co już teraz można zauważyć), recki bez zmian, ale za to mocno poszerzony zostanie [i]content[/i] typu publicystka i tematy okołobranżowe/na wyłączność. Magazyny nie będą mogły konkurować szybkością przekazu, więc będą musiały postawić na unikalną zawartość.
    Oczywiście, przy założeniu, że będzie na to jakikolwiek popyt.

    #20694
    John J Adams
    Keymaster

    Wszyscy wiedzą, że Secret Service próbuje się wskrzesić. Z jednej strony radocha, że powraca klasyk klasyków papierowych gazet, z drugiej strony obawa, jak długo pociągną i czy znajdą sensowną formułę?

    Przyznam, że „oryginalnego” SS nie czytałem przez jakieś ostatnie 2 lata jego istnienia (Gambler wydawał mi się znacznie „świeższy”) i specjalnie nie płakałem (ani nie zauważyłem) jak go skasowali. No ale wiadomo, że na starość człowiek tęskni za takimi ikonami młodości.

    Czy ktoś z P.T. Użytkowników wsparł SS (poza tymi, z którymi spotkaliśmy się na grupie SS FB 🙂 ) i jakie macie przemyślenia co do jego przyszłości?

    #20695
    Badus
    Participant

    Pójdzie do piachu po roku-półtora. Stare konie, które się ekscytowały tytułem zza młodu mają już pewnie pierdylion ciekawszych rzeczy do roboty niż kupowanie prasy growej (o ile redakcja celuje w ten target). Gimbaza z kolei ma CDAction, gdzie dostaje pełne gierki, a co do czytania zawartości, to wiadomo jak z gimbazą bywa.
    Byłoby miło, jeśli SS jednak by się przebił i umościł sobie gniazdko obok CDA. Nie jestem jednak optymistą w dobie kilku naprawdę dobrych portali growych, które serwują codziennie świeży content do kawy. Ot, życie.

    #20696
    John J Adams
    Keymaster

    Mnie zadziwia decyzja o wydawaniu SS na papierze – co chyba jest tylko sposobem na wyróżnienie się na rynku. No i oczywiście trudno będzie im przetrwać porównania z RetroGamerem, który owszem jest świetny i święci triumfy, ale na dość w końcu niszowym rynku.

    Nie chciałbym aby SS popadło w manierę „mydło i powidło, a przy okazji gry”, bo to chyba zarżnęło w jakimś stopniu całą prasę grową – kiedy jej core czytelników osiągnął pewien wiek.

Viewing 7 posts - 16 through 22 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.