Aliens: Colonial Marines

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Aliens: Colonial Marines

This topic contains 35 odpowiedzi, has 0 voices, and was last updated by  KoKlusz 6 lat, 6 miesięcy temu.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 36 total)
  • Autor

KoKlusz
    Participant

AvP 2010 był jaki był, ale przynajmniej dało się w toto grać bez bólu, i nawet dzisiaj nie źle wygląda, czego nie da powiedzieć o tym ścierwie.

Also this: [url]http://www.videogamer.com/videos/aliens_colonial_marines_what_the_hell_happened_to_aliens_colonial_marines_2.html[/url]

Proces powstawania tej gry to widocznie niezły burdel: [url]http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=47589293&postcount=1[/url]

John J Adams
    Keymaster

Klip fajny, ale żeby była to jakaś gigantyczna różnica między demem a finalem – nie powiem. Pewnie z testów im wyszło, że ma być jaśniej i kolorowiej.

Co więcej widać, że nowa wersja CM ma korzenie w starej (mimo, że Sega odcięła się od skancelowanego oryginału) – chociażby w postaci rzeczonego HUDa.
    [url]https://www.youtube.com/watch?v=rIeLGifENbI[/url]

W zakresie starej chyba za wiele nie napisano i śmiem przypuszczać, że nie byłaby wcale lepsza od tego co dostaliśmy.

KoKlusz
    Participant

Fakt, demo też dupy nie urywa i wygląda gorzej niż taki na przykład Bulletstorm, ale to co dostaliśmy uwłacza ludzkiej przyzwoitości, jak wysokobudżetowa produkcja z 2013 może wyglądać i działać gorzej niż DOOM 3, to mi się w głowie nie mieści.

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak gra wygląda (początek), gameplay z Wonziem:
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=r4mxgbWmKYA&list=UUYN3DEMx3v31t5_ll3R0a5Q&index=2[/url]

garret
    Participant

W zyciu bym nie pomyślał, ze z własnego wyboru nawet nie podejdę do Colonial Marines.

Bezel
    Participant

Syf, żenada i chujnia.

John J Adams
    Keymaster

I moja finalna recka, pierwotnie opublikowana na innym forum:

No więc skończyłem to dzieło. Powiem tak: szkoda, że przy ilości pracy, która poszła w grę, fajnych levelach i scenerii na koniec dostaliśmy taką żenadę.

Scenariusz mogę określić tylko jednym słowem – kuriozum. Ewidentnie koncepcja fabuły zmieniała się parę razy i na koniec wyszło to co wyszło: brak wyjaśnienia podstawowych wątków, kwiatki w stylu "facio nie wiedzieć czemu wysadza się granatem w łączniku razem z kumplami", czy rzucane w powietrze dialogi pozostałe po wyciętych scenach (atak crushera w magazynie). Jak dla mnie zero klimatu Aliens i Marines: APC, dropy i sentry skandalicznie niewykorzystane. Kompletny brak klimatu zagrożenia i jakiegoś celu misji: pan dowódca siedzi na luzie w Operations i wydaje rozkazy, generalnie panuje demokracja, cały czas jest mowa o jakiejś wielkiej liczbie Marines na planecie, której niestety w realu nigdy nie spotykamy.

Potraktowanie kanonu też już genialne. Poza powrotem zza grobu znanej postaci mamy jakieś blubry na temat niemożności usunięcia chestburstera (o ile Aliena 4 uznać za kanon). Zjawisko kwasu w ogóle nie istnieje, a sam system obrażeń jest idiotyczny. Fanom Prometeusza, o ile są tacy, spodoba się nawiązanie do tego wspaniałego filmu. Natomiast nie czepiałbym się braku zniszczenia Hadley's Hope przez wybuch reaktora – oczywiście to bez sensu, ale w kategoriach gry do przyjęcia.

Co do zakończenia: całymi latami dokładnie tak sobie wyobrażałem to niesamowite pierdolnięcie w końcowym filmiku Colonial Marines 🙂

o AI nie będe pisał, bo wszystko już powiedziano – zdecydowanie największa wtopa gry.

Technicznie A:CM to katastrofa. Demo z 2011 bazowało na podobnym designie leveli, jednak renderowane było na zupełnie innym poziomie detali (a może i innym enginie/sofcie) niż docelowy, dodatkowo ze skryptowanymi akcjami raczej nie do zrealizowania w normalnej grze.
    Na koniec dostaliśmy tekstury o gigantycznych pikslach, brak możliwości niszczenia otoczenia, nie wiem też co tam robi licencja PhysX – w grze nie ma chyba żadnej sceny wymagającej liczenia bezwładności. Oświetlenie, ryje postaci, płomienie, woda – na poziomie gier przedwojennych. Może po to, aby chodziło pięknie na max detalach na takich kompach jak mój 5-letni trup.

Z nielicznych zalet:
    – fajne levele (Sulaco, Hadley's Hope), pierwszorzędny level z kanałami, poza głupkowatym designem ślepych alienów
    – sama końcówka (od momentu ucieczki Królówki) pod względem akcji zrobiona całkiem znośnie i odstaje od reszty gry. Widać, że był to jeden z pierwszych zrobionych leveli, w którym już potem wiele nie zmieniano i mieli czas się do niego przyłożyć

Final word: Colonial Marines było robione pod wyraźnym wpływem Call of Duty, jednak bez żadnych zalet tej serii: bez dramatycznych scenek, akcji, nie wspominając o poziomie graficznym. Dobrym przykładem jest scena ewakuacji dropshipem podczas jednego z ostatnich leveli: tu powinniśmy mieć dramatyczny last stand, gdzie zalewani Alienami w ostaniej chwili wskakujemy na rampę dropa, odstrzeliwując Obcych, którzy wskoczyli za nami, przy akompaniamencie czad muzyczki. Zamiast tego mamy biegająych chaotycznie Alienów i dropa, który nagle spada z nieba i wystarczy stanąć pod nim, aby zakończyć level. Szkoda, że gra robiona 8 lat jakościowo odstaje od każdego CoD, które trzaskane są w tempie jednego rocznie.

Sorry, ale AVP3, które ledwie pamiętam jako grę, zrobiło na mnie lepsze wrażenie niż ten niedopchany chłam.

KoKlusz
    Participant

Od siebie jeszcze dodam absolutnie katastrofalne dialogi i postacie w ogóle, kafary z Gearsów wypadają przy tym wzorowo.

Natomiast analiza plików ini. wykazała że gierka ewidentnie bazuje na buildze z 2007 roku, jeszcze z przed (ostatniego) cancela, pomimo korzystania z dużo nowszej wersji UE (do którego od jakiegoś czasu jest przyspawany Physx, stąd licencja), co poniekąd wyjaśnia przedpotopową oprawę.

Na forach Steama ludzie ryją w plikach żeby doprowadzić to dziadostwo do stanu używalności, szczegóły tutaj: [url]http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=127541833#25938[/url]

John J Adams
    Keymaster

O czad. Zastanawiałem się kiedy do tego dojdzie 🙂
    Jeszcze mogliby wskrzesić A:CM z PS2 i skasowanego RPGa Aliens Obsidiana 🙂

KoKlusz
    Participant

Jeszcze można sobie zmienić paletę kolorów na mniej rzygową: [url]http://www.dsogaming.com/news/aliens-colonial-marines-can-look-good-sweetfx-vs-vanilla/[/url]

[quote][b]John J Adams napisał/a:[/b]
    Jeszcze mogliby wskrzesić A:CM z PS2 i skasowanego RPGa Aliens Obsidiana :)[/quote]

Biorąc pod uwagę, że jakiś koleś ostatnio doprowadził do działania wycieknięty, anulowany prototyp Resident Evil 2, wszystko leży w gestii Segi żeby mniej lub bardziej oficjalnymi kanałami udostępnić to co było do tej pory zrobione, fandom by się już zajął resztą. 🙂

John J Adams
    Keymaster

RPG był podobno ukończony (czego nie można było powiedzieć np. o KOTOR2 🙂 )
    Więc wystarczyłoby mieć płytę z resourcesami chłopaki postawialiby go szybciutko na enginie KOTORa albo Old Republic.

KoKlusz
    Participant

Właśnie stopień ukończenia tej gierki to ponoć kwestia mocno dyskusyjna, jak lubię Obsidian, tak chłopaki mają tendencje do pieprzenia głupot i zwalania winy na innych (vide shitstorm wokół Alpha Protocol i Fallout: NV)

A skoro jesteśmy w temacie to ostatnio jeden z pracowników tego zacnego studia wrzucił reel z animacjami: [url]http://vimeo.com/56606365[/url]

John J Adams
    Keymaster

Poziom grafy nie powala, ale gierka mogła być niezła.

Rif Starfire
    Participant

Że też macie siły i czas, by grać w takie gówna…
    [url]http://cdn.overclock.net/c/c7/c79f7432_ibzX98wpsXeGJe.gif[/url]

Badus
    Participant

Super gra, nie mogę doczekać się sequela.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 36 total)

You must be logged in to reply to this topic.