Rango

  • This topic is empty.
Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Autor
    Posty
  • #4868
    Interdyktor
    Participant

    Ktoś to oglądał?
    Jeśli nie, to polecam na 100% Jeżeli ktoś się obawia, jakieś durnej kreskówki, skoku na kase, albo Sherka 5, to się grubo zdziwi. Jeden z najlepszych filmów animowanych jakie widziałem. Surrealistyczność – klimat, fabuła, posacie, nieraz jak z monthy pytona. Mnóstwo nawiązań filmowcyh, do Las vegas parano, Don chułana de marko, czy nawet China town. Film jest niesamowitym ,,tribute'', do spaghetti westernów Sergio Leone, a cameo ducha zachodu, wywoła banana na twarzy każdego filmowego snoba. Dodać należy niesamowity design świata, bohaterów, ich animacje, a przede wszstkim dobór aktorów podkładających głosy! Bill Nighy, Ray Winstone, Alfred Molina, znielubiany na ZP za Die Hard 4.0, oraz Hitmana Timothy Olyphant, i genialny J. Deep jako tytułowy kameleon. Jak zwykle świetna muza Zimmera, imitująca styl Ennio Morricone, i mnóstwo świetnej akcji, bitwa na nietoprze i mniguny, to istny majstrsztyk!

    I wielka niespodzianka, że film grają u nas również z napisami!

    ps. Do działu buractwa możnaby dodać polskie plakaty, z tag line'ami w stylu ,,zapomnij o władcach móch i simpsonach''. Film totalnie nie dla dzieci i plebsu.

    #4869
    Turek
    Participant

    Dokładnie, Rango naprawdę daje radę! Dzieciom i żonom też się może spodobać.
    Do nawiązań dodam Indianę Jonesa i trench run z SW. Film kojarzył mi się też z El Topo.
    Uwaga! zawiera picie, palenie, wulgaryzmy, humor obleśno-podtekstowy, zabijanie i obrażenia fizyczne.

    #4893
    Red
    Participant

    Film podobał mi się, ale nie jest to baja dla każdego: z seansu co chwila wędrowali wte i wewte rodzice z paruletnimi dziecmi, czasem jakaś dziewczynka zaczynała ryczec na "strasznych scenach", ale ogólnie to było ok z kulturą na sali kinowej.
    Powiem szczerze, że dziwię się wynikom finansowym Rango, jak na taką oryginalną produkcję jest to z deczka dziwne (mimo wszystko w box officie daleko mu np. do ostatniego shreka, ale wiadomo, nie zawsze zarobiona kasa=/=jakości 🙂 ).

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.