Essential Killing

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Essential Killing

• This topic is empty.
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Autor
    Bezel
    Participant

Obejrzawszy owo dzieł polskie dzieło nasuwa mi się parę pytań:

1. Co robili cywile (bo na wojskowych czy też szpiegów się nie zachowywali, kłapiąc szczękami na kilometr) z pojedynczym inżynierem US Army w wąwozie?
    2. Od kiedy rakietą przeciwpancerną na radar typu Hellfire opłaca się strzelać do pojedynczego człowieka?
    3. Czemu główny bohater będąc ogłuszony nie mógł powiedzieć w swoim języku "Nie słyszę was!" podczas swojego przesłuchania, do tego widząc kłapiącą paszczę wojskowego Amerykanina?
    4. Od kiedy na widok dzików przewraca się furgonetka na prostej drodze?
    5. Kto trzyma odbezpieczoną broń w kaburze?
    6. Od kiedy amerykanie słuchają polskiej muzy?
    7. Jakim cudem talib wychowany w kraju gdzie nie ma dróg potrafi kierować samochodem?
    8. Jaki debil porzuca jedyny środek lokomocji w nieznanym sobie terenie w zimie i idzie z buta przez las?
    9. Co robią amerykańskie helikoptery zwiadowcze w Polsce i jakim cudem wiedzą na pierwszy rut oka (nawet przez binokulary) że nikogo nie ma w aucie? Mieli termowizję?
    10. Talib, wpadłszy w widły nie mogąc ich roztworzyć zostawia buta w widłach (bardzo mądrze, szczególnie przy minusowych temperaturach i w trudnym terenie), ale spotykając psa któremu widły zatrząsnęły się na łapie, otwiera je bez problemu, przyczepiając przy tym skarpetę z własną krwią do psiej obroży (W ZIMIE!!!).
    11. Gwarantuję każdemu, nieważne jaki byłby gruby, że jak wpadnie do wody w zimie dozna wstrząsu termicznego oraz że odmrozi sobie w przeciągu kilku godzin odkrytą stopę.
    12. I po jakiego grzyba zabija niewinnego człowieka który go uwolnił od przywalonego drzewa, tym samym pozostawiając za sobą jawny ślad w postaci trupa?

Carbon Unit
    Member

Ad 9. Są tylko wytworem fantazji tudzież CGI by Bagiński.

A poza tym okrętu się pan spodziewałeś? Jak tylko zobaczyłem ten cały hype i przedstawianie gęby Skolimowskiego w każdym możliwym programie to wiedziałem, że to kupa musi być i nigdy nie zamierzałem tego oglądać, chyba że kiedyś z braku laku na TVP1/2 B)

Bezel
    Participant

@Carbon Unit
    Znowu dałem się nabrać i uwierzyć w polską kinematografię. Zresztą nabieram się tak za każdym razem jak jest szum w mediach o "polskim kandydacie na Oscara". Bogu dzięki na "Weekend" Pazurego nie poszedłem a pamiętam jak go reklamował u Wojewódzkiego (że niby zna polskiego widza, wie czego polski widz oczekuje i że polski widz wcale nie jest głupi)>

Carbon Unit
    Member

No tak, polski widz nie jest głupi B) Takie filmy jacy widzowie. Pewnie nie mówimy o tym samym występie Pazury u Wojewódzkiego, ale jak go tam widziałem kiedyś, to było widać, że chopu odbiło, to że se zamienił dupę na nowszy model to ok, ale to co pierdolił się słuchać nie dało, kościół itp. dowcip na poziomie szambonurka, albo coś mi się już całkiem po-merde-ało. Pazura się dawno temu skończył. Jeśli jeszcze jakiś film polski kiedyś obejrzę z nie przypadku, to jak nastąpi Pasikowski reaktywacja albo jak Adaś Miałczyński another story wyjdzie. A z innej nieco beczki, to dodam jako ciekawostkę, mam kumpla co to w kinie pracuje i jak leciało Ciacho to pierwszy raz widział, żeby ludzie z kina wychodzili, taki zajebisty film to był, a biorąc pod uwagę, że na takie filmy to koneserzy kina nie chodzą to pomyślcie tylko jakież to dzieło musiało być, a teraz przypomnijmy reklamę w tv, najlepsza komedia/tego jeszcze nie było/ itp. itd. Ile razy to już było? 🙂

Bezel
    Participant

Polska to kraj kinematografii gdzie każda rodzima komedia pretenduje do tytułu komedia roku a przeciętny film do Oscara. Zamiast podpatrzeć jak kino robią nasi bracia Czesi, to polscy reżyserzy wolą robią filmy akcji gdzie bohaterowie strugają kozaków z kartofliska a dowcipy w komediach są na poziome muszli klozetowej i paru "chujów" w dialogach.

Co do Essential Killing, film jako całość jest przyzwoity, tylko wymieniłem paręnaście nielogiczności które były rażącym przykładem błędów w scenariuszu. A i jeszcze nr 13. Jakie jest prawdopodobieństwo że w dzikich lasach spotkamy samotną głucho-niemą kobietą chętną pomocy talibowi z bronią? Muzyka, zdjęcia, fabuła (a właściwie jej namiastka) jest na poziomie. No i nie przetłumaczalny tytuł B)

Atue
    Participant

[quote]1. Co robili cywile (bo na wojskowych czy też szpiegów się nie zachowywali, kłapiąc szczękami na kilometr) z pojedynczym inżynierem US Army w wąwozie?
    [/quote]
    W Afganistanie jest wielu cywili – jedni uzbrojeni, inni nie. Część z nich to najemnicy, część z nich włazi gdzie nie powinni itp.

[quote]2. Od kiedy rakietą przeciwpancerną na radar typu Hellfire opłaca się strzelać do pojedynczego człowieka?[/quote]

Opłaca się czy nie, to jest to faktem w Afganistanie – 0:59-1:01 (UWAGA DRASTYCZNY FILM):

[url]http://www.liveleak.com/view?i=ca9_1297108311[/url]

W zapodanym linku Apache eksterminował obóz talibów najpierw za pomocą działka i gdy skończyła mu się amunicja, walił z rakiet do niedobitków. Chociaż na logikę powinien zrobić odwrotnie.

[quote]6. Od kiedy amerykanie słuchają polskiej muzy?[/quote]

[url]http://www.wprost.pl/ar/10390/Sciernisko-i-San-Francisco/?I=969[/url]

Carbon Unit
    Member

Dla polaków każdy tytuł jest przetłumaczalny 😉 Inna kwestia, że jak w tytule jest killing (prawie jak "kilym" ) to już nie trzeba przetłumaczać 😀
    W największej wypożyczalni widziałem wersje z przetłumaczonym tytułem na "Kapitalny zabójca", co myślę byłoby "odpowiednim" tytułem jeśliby został przetłumaczony przez tych samych speców co zawsze.

@Atue

Gdzie tam drastyczne elementy widzisz?

No a co do logiki, to żołnierze też mają prawo się zabawić, strzelanie z działka pewnie daje więcej frajdy niż naciśnięcie pojedynczego guzika 😀 Zwykłe szaraki na symulatorach tego nie dostaną 😉

Bezel
    Participant

[quote]Opłaca się czy nie, to jest to faktem w Afganistanie – 0:59-1:01 (UWAGA DRASTYCZNY FILM):[/quote]

[url]http://www.liveleak.com/view?i=ca9_1297108311[/url]

[quote]W zapodanym linku Apache eksterminował obóz talibów najpierw za pomocą działka i gdy skończyła mu się amunicja, walił z rakiet do niedobitków. Chociaż na logikę powinien zrobić odwrotnie.[/quote]

Ale nie z rakiet typu Hellfire, które widzimy podwieszone na Blackhawk'u na filmie! (są rakiety do zwalczania celów pancernych, głównie czołgów, kierowane na radar nie na ciepło). Apache używa również rakiet niekierowanych typu Hydra, które jak mniemam zostały zastosowane do zabicie talibów.

Foto:[url]http://www.guncopter.com/images/gallery/black-haw-hellfire.jpg[/url]

Atue
    Participant

[quote]Ale nie z rakiet typu Hellfire,[/quote]

TO BYŁY RAKIETY TYPU HELLFIRE

[quote]które widzimy podwieszone na Blackhawk'u na filmie! (są rakiety do zwalczania celów pancernych, głównie czołgów, kierowane na radar nie na ciepło).[/quote]

W filmiku który zapodałem nie są one kierowane na ciepło. Podczerwień służy do wykrywania ludzi.

[quote]Apache używa również rakiet niekierowanych typu Hydra, które jak mniemam zostały zastosowane do zabicie talibów.[/quote]

Apache używa hydr zgadza się ale można także pod niego podczepić hellfire'y

Foto:[url]http://2.bp.blogspot.com/_8YMpe75I2ZE/S8ijcn5t0tI/AAAAAAAAADg/tWuLg9EOFts/s1600/Apache+attack+helicopter.jpg[/url]

W filmiku, który zapodałem Apache używa rakiet hellfire, widać to wyraźnie po sile eksplozji i fakcie iż wystrzelona zostaje JEDNA RAKIETA. Gdyby to były hydry najprawdopodobniej spadł by cały ich grad:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=JxsV6pDhdTQ[/url]

Poza tym działanie hydry widać tutaj UWAGA ZNOWU BĘDZIE DRASTYCZNIE:

[url]http://www.liveleak.com/view?i=f64_1294447317[/url]

Bezel
    Participant

Nie chcę się tutaj wykłócać o techniczne szczegóły ale jeżeli byłyby to Hellfire'y w wersji L, czyli celowane laserowo to zgadzam się.

Atue
    Participant

Każde dziecko, które grało w Desert Strike'a wie, że z Apacza odpala się hellfire'y 😀

Bezel
    Participant

Apache vs. Havoc 😀

M
    Member

Ad 7. To podobny stereotyop o Afganie jak ten że u nas białe niedźwiedzie chodzą po ulicach 😉

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.