Żywe trupy

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale Żywe trupy

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • Autor
    smutny
    Member

Widzę, ze Zakazana coś szwankuje z newsami jakoś, wiec może z forum się ktoś przynajmniej dowie, że pierwszy odcinek będzie można zobaczyć na stronce foxtv.pl.
    B. fajne zagranie ze strony foxa.
    [za [url=http://www.popcorner.pl/popcorner/1,108009,8580919,Polska_premiera_The_Walking_Dead_ZA_DARMO_W_INTERNECIE_.html]popcorner.pl[/url]]

MIKET
    Participant

serial jest przekozacki, niby jeden odcinek a juz jestem fanem

Red
    Participant

Pierwszy odcinek faktycznie rozdaje, tylko nie pasowała mi trochę piosenka z końcówki (za drugim podejściem już nie przeszkadzała), oprócz tego jest gitesowo. Ludzie na innych forach narzekają na schematyczność i klisze, ale z drugiej strony komiks tak samo się zaczynał, a dopiero później zaczął rozdawać w kwestii fabuły i bohaterów.

Wygląda też na to, że drugi sezon jest już niemal pewn. Pilot Truposzy obejrzało 31 października w Stanach rekordowe (dla stacji AMC) 5,30 mln ludzi (z powtórkami z tego co pamiętam coś koło 8 mln.).

Carbon Unit
    Member

Za to u nas będzie parę tysięcy 😀 Jakiś nub wymyślił, że tylko na polsacie i tylko na Fox HD.

Godfucker
    Member

Ogień! Tylko żeby się komiksu trzymali! :@

matt
    Participant

Ej a wiecie co z integralami komiksu u nas? Bo mieli wydać, gdyż starych się nie da kupić i nigdzie nikt nie mówi już o tym.

garret
    Participant

Jest dobrze ale drobiazgi irytują:

– zombie jest już tak wszechobecne w popkulturze, że dziwi ze bohater musi odkrywac idee zombiegeddonu od nowa
    – "oni ciagna do swiatla" czy cos w tym stylu, mowi to gość ktory posilek je przy komplecie swieczek i lampek
    – scenariusz potrzebuje kilka minut aby zaskoczyc widza fabularnie, gdy ten z marszu wie who is who

Poza tym fajnie jest.

Red
    Participant

[quote][b]garret napisał/a:[/b]
    Jest dobrze ale drobiazgi irytują:

– zombie jest już tak wszechobecne w popkulturze, że dziwi ze bohater musi odkrywac idee zombiegeddonu od nowa
    – "oni ciagna do swiatla" czy cos w tym stylu, mowi to gość ktory posilek je przy komplecie swieczek i lampek[/quote]

Pamiętam że w komiksie w pewnym momencie zaczęli otwarcie używać terminu "zombie" (bodajże w trzecim tomie jakiś koleś powiedział, że to niedorzecznie brzmi i musi przyzwyczaić się do tego słowa ;)). A czarny snajper miał wszystkie okna w chacie zasłonione grubymi kocami, więc chyba światła nie było widać na zewnątrz.

smutny
    Member

Ogólnie wypadało by podziękować stacji fox za usunięcie kilkunastu minut z filmu.:D

Serial bardzo przyjemny, tyle, że odnotowałem sporo rozjazdów z komiksem. Co prawda pierwsze odcinki dawno czytałem, ale nie kojarzę
    – akcji z czołgiem (swoją drogą bardzo ok i wzbogaciła treść)
    – helikoptera
    – czarnej mamusi (czuję swąd rozkminek emocjonalnych…)
    – daddy, daddy czarnego synka – w komiksie, co zapamiętałem, te słowa miały znaczenie
    Były też pomniejsze odstępstwa, ale nie chcę spoilerować. Czemu jak wstał z łóżka to miał czyste gacie? 🙂

Czepiam się, serial zapowiada się dobrze i jeżeli przemycą treści z komiksu, jak choćby różne ciekawe przygody Carla, czy wzorem izraelskich t-shirtów – one shot, two kills – będzie mała rewolucja w telewizji.

Godfucker
    Member

Jeszcze jedna sprawa która nie daje mi spać – myślicie że przy którymś odcinku twórcy skapną się ze zombie powinny być coraz bardziej zmenelone? Tzn. przecież nie mogą zarażać ciągle nowych ludziów więc po jakimś czasie muszą się "zużywać". Mam nadzieję że ktoś o tym pomyśli i że zombiska będą wyglądać jak prawdziwe ścierwojady.:)

garret
    Participant

No 28 dni później się kłania.

MIKET
    Participant

no tam padały z głodu a jak mozna juz było zauwazyc, w odróżnieniu od "Świtu Żywych Trupów" Snydera, tutaj Zombie nie wybrzydzają i zwierzątkiem nie wzgardzą więc ten moment szybko nie nadzejdzie.

Dla mnie serial przefajny, pomijając parę kretynizmów jestem uhahany 🙂

Red
    Participant

W drugim epizodzie najlepsza była IMO scena z rozsiekaniem zombiaka w celu zrobienia sobie kamuflażu (przyznaję, brzmi to absurdalnie). – idealny miks dramatyzmu i czarnego humoru.

@smutny
    –> Fox się tłumaczył, że wypuścił okrojoną wersję pilota do wszystkich krajów, za to niepociętą będzie można zobaczyć w powtórkach. Dziwna decyzja, ale może chodzi o jakieś kontrakty na czas reklamowy czy coś.

garret
    Participant

1×02 Podobał mi się. Jak pisz Red kamuflaż swietna scena.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.