Magia kłamstwa (Lie to me)

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale Magia kłamstwa (Lie to me)

• This topic is empty.
Viewing 1 post (of 1 total)
  • Autor
    Bezel
    Participant

Serial pokazujący życie zawodowe Dr.Cala Lightman'a i jego kolegów w "The Lightman Group". Ta grupa zadaniowa ma za zadanie "rozszyfrowywanie" uczuć ludzkich wyrażanych mową ciała. Przyjmują oni sprawy FBI, policji. Udzielają pomocy kancelariom prawniczym, korporacjom i osobom prywatnym. Pomaga im w tym umiejętność interpretowania mikroekspresji. W rolę dr. Ligtmana wcielił się Tim Roth (np. Pulp fiction). Jego postać powstała na wzór Dr. Paula Ekman'a, eksperta w dziedzinie mowy ciała.

Źródło: http://iitv.info/lie-to-me/

Jestem po dwóch sezonach i jestem bardzo zadowolony z Magii Kłamstw (po tytule spodziewałem się kolejnego klonu "Seksu w wielkim mieście" albo "Gotowych na wszystko gospodyń domowych". Serial to połączenie sensacji, thriller oraz (w głównej mierze) wątku detektywistycznego, jako że T. Roth gra eksperta od czytania kłamstw. Roth gra bardzo na luzie i przypomina (może trochę plagiatuje) Lauriego z Dr. Housa – jest równie nieobliczalny, chamski i trochę szalony jak nasz (mój :)) kochany geniusz medycyny.

Podobnie jak u Housa osią napędową są bohaterowie drugoplanowi gdzie się iskrzą intrygi, emocje i interakcje. Tak więc mamy Lokera – trochę nerda (a może przeciętnego studenta psychologii na stażu? :p) ale w sumie klawego kolesia który jest pomiatany przez Lightmana. Mamy też Rie Torres – ekspertyzową ochroniarkę z lotniska, którą Lightman rekrutuje jak naturals – osobę która potrafi wychwytywać mikroekspesję na twarzach ludzi tak samo jak dr. Lightman.

Każdy odcinek tworzy odrębną historię, ale ciągłość zapewnia cała obsada The Lightman Grup wraz ze śliczną Dr. Foster w której postać grana przez Rotha jest zadurzona (znów – zerżnięte z Housa) ale nie potrafi wyrazić swoich uczuć.
    Serial jest wart obejrzenia, ponieważ znajdziemy tutaj zarówno akcję, kryminał i ciekawe i barwne postacie – w głównej mierze zawdzięczamy to grze Tima Rotha, który gra naprawdę genialnie Lightmana.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.