The Venture Bros drugi najlepszy serial animowany po Futuramie a może nawet lepszy

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale The Venture Bros drugi najlepszy serial animowany po Futuramie a może nawet lepszy

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Autor
    Posty
  • #4044
    Krusty
    Member

    Jak w opisie tematu… Jedni kochają South Park czy Family Guya inni wiedzą lepiej, że to Futurama jest królem seriali animowany, dla wszystkich którzy nie mogą się doczekać nowego sezonu przygód załogi Planet Express chciałbym polecić serial równie dobry a może nawet lepszy niż Futurama. Przed wami The Venture Bros:

    The Venture Bros to głównie parodia kultowej kreskówki Jonny Quest ale także GI JOE, komiksów Marvela, filmów szpiegowskich czy innych seriali action and adventure i twórczości Davida Bowie. Podobnie jak Futurama charakteryzuje się tym, że serial trzeba oglądać w całości bez skakania po odcinkach gdyż mamy tu do czynienia z efektem B5, podobnym rodzajem humoru, ciągle rozwijającymi się postaciami z bogatą historią, podobnie też jak w Futuramie wymagana jest znajomość gatunku i rzeczy które ten serial parodiuje by zrozumieć niektóre żarty. Jeśli więc uwielbiacie Futurame to nie ma szans by The Venture Bros wam się nie spodobał. Na zachętę [url=http://www.youtube.com/watch?v=_0S_dkflqsQ]The Best Of serialu[/url].

    #4045
    Red
    Participant

    Ja tylko od siebie dodam że serial absolutnie wymiata, dla mnie jest ex aequo na pierwszym miejscu z Futuramą. Co prawda pierwszy pilotowy odcinek (mam na myśli pilota z przedstawieniem ekipy i gorszą animacją) nie ma takiego poziomu jak późniejsze, ale im dalej w las tym zdecydowanie lepiej.

    Do tej pory zrobiono 3 sezony + 8 odcinków nowego, czwartego sezonu (ciąg dalszy ma być gdzieś tak koło sierpnia). Jak dla mnie wizytówką serialu jest Brock Samson, nie bez powodu zwany Swedish Murder Machine (tutaj próbka jego możliwości z pilota [url]:http://www.youtube.com/watch?v=fOhRe19rROA%5B/url%5D).

    Osobiście mnie dziwi, czemu taki absolutny czad jak Venture Bros jest tak słabo u nas znany – śmiem twierdzić, że dla każdego nerda jest to must see:).

    #4054
    Krusty
    Member

    Bo u nas bycie nerdem ogranicza się do podniecania się Star Wars i ojcem Luke'a. 😉

    #4056
    Interdyktor
    Participant

    Warto dodać, by móc się rozkoszować serialem w pełni, trzeba go oglądać bardzo uważnie od początku. Te wszystkie nawiązania między sezonami i koneksje między postaciami są niesamowite. Serial jest totalnie ASSOM! Szkoda,że w Polsce tak mało znany.

    A co do wizytówki serialu- Brock rządzi, ale to Monarch i jego henchmeni są prawdziwymi gwiazdami 😀 ciągle się uśmiecham, jak o nim myśle 😀

    ps
    A co doktorka z avatara Krusty'ego, to motyw z parasolką rozwalił mnie jak nigdy!

    #4057
    kamill
    Participant

    Ok, zachęcony opinią siadłem do oglądania i jestem po pięciu odcinkach pierwszego sezonu. Jak na razie jest… tak sobie. Bez tragedii, ale jakiegoś szczególnego objawienia też nie doznałem. Zobaczymy co dalej.

    EDIT:
    Połowa drugiego sezonu i oglądam dalej. Ogólnie nieźle, choć nierówno – obok rewelacyjnych pomysłów cały czas zdarzają się ewidentnie wymęczone. Na szczęście tych drugich jest jakby mniej w późniejszych odcinkach (albo się przyzwyczaiłem).

    #4060
    Krusty
    Member

    E tam wymęczony to jest South Park.

    BTW Comedy Central puszcza całkiem nowy i bardzo dobry serial animowany dla starszych(24+) – Ugly Americans. Polecam.

    #4061
    kamill
    Participant

    [quote][b]Krusty napisał/a:[/b]
    E tam wymęczony to jest South Park.
    [/quote]

    Już jakoś dziesięć lat temu wyglądało na to, że kończą im się pomysły, więc aż strach pomyśleć jak to może teraz wyglądać.

    A wracając do VB – serial szalenie spodobał się mojej Żonie. 😛

    #4062
    Krusty
    Member

    Pozdrów żonę. 😉

    #6019
    Red
    Participant

    Ostatnio zaczął sie 5 sezon, póki co pierwsze trzy odcinki były mega. Dziwię się w sumie, że np. Futurama po raz enty szuka miejsca na antenie, a bardziej skomplikowani fabularnie Venture Bros trzymają się silnie bez żadnego cancela za sobą. 4 sezon miał co prawda parę słabostek, ale teraz co odcinek jest lepsza wiksa, fani cieszą się z nawiązań a nowi widzowie śmieją się z pomyłek ekipy.

    Jak ktoś się chce wkręcić w serial, wystarczy mu na to 8 minut, bo tyle trwa recap poprzednich sezonów (ale i tak wszystkiego nie zawarli razem:D):
    [url=http://www.youtube.com/watch?v=6CHVLSY_Hrk]Skrót sezonów 1-4[/url]

    #6020
    Niedzwiad
    Member

    Venture Bros leci na kablówce, a tam tak łatwo nie cancelują seriali. Zresztą inne seriale Adult Swim też nie są "standardowe", jak np. Metalocalypse.

    #6021
    Red
    Participant

    Hm, też racja, trzeba też brać pod uwagę dużą przerwę pomiędzy sezonem 4 a 5. W każdym razie pod względem animacji jest to IMO najlepsza produkcja z AS (co swoje musi kosztować).

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.