Mass Effect Trilogy

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Mass Effect Trilogy

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 218 total)
  • Autor
    Posty
  • #5463
    Bezel
    Participant

    Moim zdaniem zakończenie jest dość logiczne. Wydaje mi się że celem Żniwiarzy było niedopuszczenie do całkowitej eliminacji organicznego życia w galaktyce przez syntetyków, najlepszym przykładem niech będą gethy Poprzez kolejne cykle Żniwiarze niszczyli kolejne cywilizacje i zbierali je by zachować materiał genetyczny danych ras. Celem Żniwiarzy nie była całkowita eliminacja organicznego życia, tylko ras galaktycznych zdolnych do tworzenia SI i WI. W swoim pokracznym rozumieniu Żniwiarze ratowali rasy organiczne od całkowitej zagłady ze strony syntetyków – gdyż ci dokonali by całkowitej masakry WSZELKICH form organicznych np. zwierząt.

    Co do samego zniszczenia przekaźników masy – moim zdaniem Asari jako rasa długowieczna mogła skopiować tą technologię do stworzenia nowych przekaźników. Owszem zajęło by to trochę czasu (nic dla Asari), ale w końcu udało by się odbudować transport galaktyczny (sama Normandia może sobie bez problemu skakać od jednego systemu słonecznego do drugiego, zatem zniszczenie przekaźników nie byłoby całkowitą apokalipsą podróży gwiezdnych).

    #5464
    Interdyktor
    Participant

    Kurde, ludziska, mój kolega zwrócił mi na coś uwagę. W epilogu dzieciak mówi "Tell me another story, about The Shepard", na co Buzz Aldrin odpowiada: "It's getting late, but okay. One more story…" Te 3 ostatnie słowa… Shepard jest legendą , i przed nim jeszcze wiele historii 😀

    #5465
    MIKET
    Participant

    [quote][b]Interdyktor napisał/a:[/b]
    Ja z kolei się zastanawiam, czemu Kasumi nie pojawiła mi się w grze?
    [/quote]
    Nie miałes? hmmm… ona się pojawia przy okazji jednej misji na Cytadeli, może za mało ją zwiedzałeś by dostać misję – powinna być w części z ambasadami.

    [quote][b]Bezel napisał/a:[/b]
    Celem Żniwiarzy nie była całkowita eliminacja organicznego życia, tylko ras galaktycznych zdolnych do tworzenia SI i WI. W swoim pokracznym rozumieniu Żniwiarze ratowali rasy organiczne od całkowitej zagłady ze strony syntetyków – gdyż ci dokonali by całkowitej masakry WSZELKICH form organicznych np. zwierząt.[/quote]
    No jak najbardziej, to jest ABSOLUTNIE logiczne, z tym się tu nie sprzeczamy – w odróżnieniu od wielu ludzi na forum BioWare, dla których jest to za mądre.
    Ta część się zgadza, to co nie pasuje to – brak pokazania efektu naszej pracy (wspominane przeze mnie działania Gethów, Rachni, Krogan itp, nie w formie tekstu "masz Rachni którzy Ci pomogą" tylko cholera w filmiku CGI byśmy widzieli jak te robactwa atakują Reapera), 3 niemal identyczne zakończenia i ekipa na Normandii.

    [quote][b]Bezel napisał/a:[/b]
    Co do samego zniszczenia przekaźników masy – moim zdaniem Asari jako rasa długowieczna mogła skopiować tą technologię do stworzenia nowych przekaźników. Owszem zajęło by to trochę czasu (nic dla Asari), ale w końcu udało by się odbudować transport galaktyczny (sama Normandia może sobie bez problemu skakać od jednego systemu słonecznego do drugiego, zatem zniszczenie przekaźników nie byłoby całkowitą apokalipsą podróży gwiezdnych).[/quote]

    MOŻE by skopiowali ale – potrzebowali by jakiejś oryginalnej struktury – a te niestety wszystkie poszły się…no. Podejrzewam że w ciągu tysięcy lat już nie raz próbowano zrozumiec Mass Relays ale najwyraźniej udało się to tylko wcześniejszym Protheanom. Co do samej Normandii – skacze ona jak wspomniałeś od układu do układu co jest o wiele mniejszą odległością niż od mgławicy do mgławicy – poza tym zużywa przy tym paliwo niczym Dodge RAM, a to byłby problem numer jeden w podróżach międzygwiezdnych na taką skalę.

    [quote][b]Interdyktor napisał/a:[/b]
    Kurde, ludziska, mój kolega zwrócił mi na coś uwagę. W epilogu dzieciak mówi "Tell me another story, about The Shepard", na co Buzz Aldrin odpowiada: "It's getting late, but okay. One more story…" Te 3 ostatnie słowa… Shepard jest legendą , i przed nim jeszcze wiele historii :D[/quote]

    Celna uwaga 🙂 Z najnowszej wypowiedzi Ray'a Muzyki
    [url]http://blog.bioware.com/2012/03/21/4108/[/url]

    "[i]We're working hard to maintain the right balance between the artistic integrity of the original story while addressing the fan feedback we've received. This is in addition to our existing plan to continue providing new Mass Effect content and new full games, so rest assured that your journey in the Mass Effect universe can, and will, continue.[/i]"

    #5466
    Bezel
    Participant

    [quote][b]Interdyktor napisał/a:[/b]
    Kurde, ludziska, mój kolega zwrócił mi na coś uwagę. W epilogu dzieciak mówi "Tell me another story, about The Shepard", na co Buzz Aldrin odpowiada: "It's getting late, but okay. One more story…" Te 3 ostatnie słowa… Shepard jest legendą , i przed nim jeszcze wiele historii :D[/quote]

    Ja odebrałem ten epilog tak: ekipa z rozbitej Normadii tworzy nową cywilizację na planecie. Buzz Aldrin (w wersji PL "Astronom") potomek załogi z Normandii (może sam Joker?) opowiada dokonaniach o komandora Shepard-a swojemu wnuczkowi. Shepard przechodzi do historii jako postać która odegrała swoją rolę – został zbawcą galaktyki ale umarł ją ratując. Nie ma żadnego nagrobka, żadnego pomnika – Shepard żyje w umysłach ludzi/kosmitów którzy go kochali – stał się postacią mityczną czy wręcz archetypową – symbolem niezłomności ducha organizmów żywych w obliczu galaktycznego holokaustu. Wnuczek pyta: "A kiedy ja polecę do gwiazd?" – ciąg historii zostaje nieprzerwany, nowe pokolenia będą odkrywać na nowo galaktykę (po zniszczeniu przekaźników masy). Będą inni bohaterowie, inne historie do opowiedzenia, ale na razie cieszymy się spokojem egzystencji.

    Nie wiem czemu ale przypomniał mi się podczas tego epilogu wiersz Walt-a Whitman-a:
    [i]
    Kiedy słuchałem, jak mówił astronom,
    Kiedy dowody w cyfrach nakreślił przede mną,
    Kiedy pokazał mapy, mnożył, dzielił,
    Kiedy siedziałem w sali, a wszyscy bili mu brawo,
    Nie wiem, dlaczego czułem się znużony,
    Póki nie wyszedłem stamtąd,
    A idąc wśród wilgotnej, tajemniczej nocy,
    W milczeniu spoglądałem na gwiazdy. [/i]

    #5468
    Red
    Participant

    W sieci można znaleźć 3 usunięte scenki z Mass Effect, [b]spoilery[/b]:

    BTW ktoś zauważył, że Shep nie może być zindoktrynowany/a, bo WI na Thessi nie wykryła u niego śladów indoktrynacji. Nie wiem, czy ta WI nie mówiła, że jest uszkodzona? Podobno IGN popiera teorie fanów, ale to i tak daleko od oświadczenia od Bioware.

    #5469
    Red
    Participant

    Jaki LOL: Bioware zerżnęlo background z epilogu i ogólne pomysły z tej piosenki: http://www.youtube.com/watch?v=rm82gjZDIDU

    Jak nie wydadzą solidnego zakończenia to idę na Vancouver :D.

    #5470
    Interdyktor
    Participant

    A może to my jesteśmy indoktrynowani, i żniwiarze chcą byśmy myśleli ze zakończenie jest słabe?

    #5471
    MIKET
    Participant

    [quote][b]Red napisał/a:[/b]
    W sieci można znaleźć 3 usunięte scenki z Mass Effect, […]

    BTW ktoś zauważył, że Shep nie może być zindoktrynowany/a, bo WI na Thessi nie wykryła u niego śladów indoktrynacji. Nie wiem, czy ta WI nie mówiła, że jest uszkodzona? Podobno IGN popiera teorie fanów, ale to i tak daleko od oświadczenia od Bioware.[/quote]

    Filmik z Liarą i Garrusem wyraźnie przemawia (nawet mimo tego że nie jest w grze) za teorią indoktrynacji, za to fakt dot. WI wyraźnie przemawia przeciw – też to zauwyażyłem i mimo że nie powiedział "nie jesteś zindoktrynowany" to dopiero pod koniec rozmowy wyłączył się, tłumacząć "uwaga, nadchodzi istota zindoktrynowana (Kai Leng)" – tak więc czmu nie wyczuł że Shepard jest "pod wpływem"? Chyba jedyną odpowiedzią na to jest teoria, że wtedy Reapers dopiero zaczynali działać w jego umyśle i że WI nie był w stanie jeszcze tego "wyczuć" (chociaż kurde jak?!?). Wtedy można dalej mówić o indoktrynacji. Kolejna sprawa, że jeśli wybierzemy Kontrolę to dlaczego Reapery odlatują? Skoro dalej leżymy na glebie na ziemi i ledwo dychamy? Czy może jednak daliśmy radę przenieść się na Cytadelę i tam już Anderson (w zaskakująco dobrej formie) i Illusive Man byli tylko w naszej głowie (to by tłumaczyło dlaczego Anderson dotarł do konsoli przed nami – generalnie do niej była tylko JEDNA – NASZA droga i wychodząc z korytarza z Keeper'ami jakoś nie widzieliśmy Andersona człapiącego się po "moście"), a strzelając do Andersona strzeliliśmy do siebie (coś jak w Fight Club'ie, tylko nieświadomie)? Kurde poświęce temu kilka chwil i wyskoczę z własnym wyjaśnieniem.

    EDIT:
    W czasie pisania tego postu natknąłem się jeszcze na poniższy artykuł, który powinni wszyscy przeczytać, ciekawy artykuł na stronie Forbes'a, gdzie autor ma całkowitą rację – polecam – ale oprócz tego zajebisty filmik dot. teorii indoktrynacji który po części pokrywa się z tym co napisałem i w sumie – ma dużo sensu.

    [url]http://www.forbes.com/sites/insertcoin/2012/03/21/did-the-real-mass-effect-3-ending-go-over-everyones-heads/[/url]

    3 rzeczy – raz, że dalej uważam że dzieciak z początku był widziany przez nas – i dopiero później go Raperzy wykorzystywali w naszym umyśle (nie ma czegoś z niczego), a druga rzecz – bardzo podoba mi się idea z filmiku "to są nadzieje z głowy Shepard'a" – brzmi górnolotnie ale ma to w tym momencie sens. Trzecia sprawa – pod wpływem filmiku zmieniam zdanie, że jednak indoktrynacja ma miejsce już gdy leżymy na glebie. Faktycznie ma sens walka o umysł Sheparda w momencie gdy Raperzy niszczą ziemię – w końcu wyniszczanie cywilizacji będzie trwało setki lat i będą potrzebować agentów którzy będą im pomagać – któż inny niż ON/ONA.

    Czyżby faktycznie BW było królem fabularnym? Najwyraźniej gracze nie ogarnęli przekazu. Ewentualnie – BW zjebało koniec gry i teraz ma szansę się zrehabilitować.

    #5472
    Rif Starfire
    Participant

    Widzę, że działa szkoła Star Wars, której też jestem przedstawicielem, a polegająca na dorabianiu piździe uszu.

    Drew Karpyshyn jakiś czas temu zarzucił info na temat pierwotnej wersji zakończenia gry – [url]http://masseffect.eu/28-newsy/mass-effect-3/520-karpyshyn_me3originalending.html[/url]

    Lepiej współgra z wydarzeniami z pierwszych dwóch części.

    #5473

    [quote][b]Red napisał/a:[/b]
    Jaki LOL: Bioware zerżnęlo background z epilogu i ogólne pomysły z tej piosenki: http://www.youtube.com/watch?v=rm82gjZDIDU

    Jak nie wydadzą solidnego zakończenia to idę na Vancouver :D.[/quote]

    Błagam, to nie może być prawda!!!!!

    #5474

    [quote][b]DawnyBywalecAptekaPub napisał/a:[/b]
    [quote][b]Red napisał/a:[/b]
    Jaki LOL: Bioware zerżnęlo background z epilogu i ogólne pomysły z tej piosenki: http://www.youtube.com/watch?v=rm82gjZDIDU

    Jak nie wydadzą solidnego zakończenia to idę na Vancouver :D.[/quote]

    Błagam, to nie może być prawda!!!!![/quote]

    MIKET —-> ja już jestem całkowicie zindoktrynowany teorią indoktrynacji Shepard. Nie będę ukrywał, że przez ostatnie dwa tygodnie od ukończenia ME3 wiele na ten temat przeczytałem, oglądałem i wątpliwości co do tego faktu nie mam. Zwyczajnie nie wierzę, że BW potrafiłoby zrobić aż taką kupę z zakończenia tak wysoko ratingowanej serii *a może sam to tylko sobie wmawiam?*. W każdym razie czekam do któregoś tam kwietnia kiedy kolesie z BW mają coś podobno z siebie wydukać a propos przyszłych DLC.
    W każdym razie jeżeli z tym zakończeniem to będzie prawda, to będziemy świadkami (ba, nawet będziemy w tym aktycznie uczestniczyli) największego w dziejach galaktyki skoku na kasę. Co więcej BW nawet nie będzie musiało ryzykować obrażania się fandomu, bo takie DLC argumentować będzie niezwykle aktywną kampanią fanów serii.
    Zdecydowanie bardziej smutno będzie jednakże wówczas, gdy okaże się, że to co mamy w tej chwili to faktycznie produkt ostateczny. Niestety ta opcja również jest prawdopodobna gdyż nie wszystkie gry BW to arcydzieła (vide DA2) a ponadto ME3 to ostatnia część serii więc być może BW stwierdziło że więcej kasy na tej serii i tak już nie zarobią, zatem starać zbytnio się nie trzeba.

    #5475
    Interdyktor
    Participant

    Więc albo Bioware było za cwane, albo ktoś dorabia pizdę uszom, albo tru ending dostaniemy w dlc, bo fani spoilowali na lewo i prawo… [url]http://penny-arcade.com/comic/2012/03/16[/url]

    #5476

    Aha, ale o jednym acz najważniejszym chyba zapomniałem. ..
    Jeżeli teoria indoktrynacji okaże się prawdziwa, to wiecie co…… TAK!
    otrzymamy niepodważalny dowód, że Marauder Shields jest faktycznie największym hero w ME3!:)

    EDIT

    macie jeszcze linka na good night

    #5477
    MIKET
    Participant

    [quote][b]DawnyBywalecAptekaPub napisał/a:[/b]
    Zwyczajnie nie wierzę, że BW potrafiłoby zrobić aż taką kupę z zakończenia tak wysoko ratingowanej serii *a może sam to tylko sobie wmawiam?*. W każdym razie czekam do któregoś tam kwietnia kiedy kolesie z BW mają coś podobno z siebie wydukać a propos przyszłych DLC. [/quote]

    No też się naczytałem i pierwotnie miałem wątpliwości (bo co z Andersonem, TIM, dlaczego Reapers odlatują) itd. ale teraz już jak najbardziej za indoktrynacją. Z tym że właśnie…ALBO BW celowo tak zrobiło i jest tym samym królem fabularnym wśród twórców gier (zeby gracze nie kminili zakończenia…no trzeba mieć jaja by takie coś zrobić) ALBO zrobili tak celowo z planem na DLC (skok na kase) ALBO zjebali i teraz korzystając z teorii indoktrynacji stworzonej badz co badz przez graczy – powiedza ze tak było w zamierzeniu (kłamstwo ale ratują twarz) ALBO powiedza ze w sumie takie zjebane zakonczenie miało byc….ale ugniemy sie pod presja graczy i zrobimy DLC (płatne – korzystaja poniekąd na tym wszyscy LUB darmowe – korzystaja gracze i szacunek dla BW)

    [quote][b]DawnyBywalecAptekaPub napisał/a:[/b]a ponadto ME3 to ostatnia część serii więc być może BW stwierdziło że więcej kasy na tej serii i tak już nie zarobią, zatem starać zbytnio się nie trzeba.[/quote]

    aaaa niekoniecznie 🙂 Casey Hudson:
    [i]"So where do we go from here? Throughout the next year, we will support Mass Effect 3 by working on new content. And we'll keep listening, because your insights and constructive feedback will help determine what that content should be. This is not the last you'll hear of Commander Shepard.

    We look forward to your continued support and involvement as we work together to shape the remaining experiences in the story of the Mass Effect trilogy."[/i]

    Ray Muzyka:
    [i]"We're working hard to maintain the right balance between the artistic integrity of the original story while addressing the fan feedback we've received. This is in addition to our existing plan to continue providing new Mass Effect content and new full games, so rest assured that your journey in the Mass Effect universe can, and will, continue."[/i]

    Jest nadzieja. I wracając do zakończneia – jako że przyjmuję indoktrynację w pełni to dla mnie byłoby wystarczająco, o czy mjuż pisałem gdyby po prostu wydali DLC w formie 30-minutowego filmiku CGI w którym byłyby ujęte War Assets. I tyle. To by mnie usatysfakcjonowało i bym zapłacił.

    #5478
    Interdyktor
    Participant

    Ja to widzę tak. Zrobią DLC z zakończeniem eta teta. etc. A potem dostaniemy fps'a, przygodówke, zapewne jakieś mmo przeglądarkowe, a mi się marzy strategia… I to wszystko żeby było połączone, i wpływało jedno na drugie, a potem kolejna trylogia!

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 218 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.