Machete

  • This topic is empty.
Viewing 3 posts - 31 through 33 (of 33 total)
  • Autor
    Posty
  • #4670
    TrueCouchSurfer
    Participant

    @Carbon Unit

    jest mi smutno, bo miałem jeszcze nadzieję, że trochę tej golizny gdzieś się znajdzie – ale nie =[

    Oświadczenie jej agenta prasowego:

    [i]"Jessica has been steadfast in her resolve not to appear nude in films from the beginning of her career. [u]The decision to digitally remove the underwear from the shower scene in Machete was one she and Robert Rodriguez made together,[/u] which would serve his vision for the film, as well as honor her personal convictions regarding nudity. She is very proud of the film and stands by the creative decisions she and Robert made about this scene."[/i]

    Zgadzam się, że Alba wygląda dobrze bez makijażu i nawet uwierzę, że nie chodzi do plastyka. A co do jej mimiki to już wiem, czemu nie gra twarzą – wszystkiemu winna jest trauma z planu Fantastycznej Czwórki.

    "[i]I remember when I was dying in 'Silver Surfer'. The director was like, 'It looks too real. It looks too painful. Can you be prettier when you cry? Cry pretty, Jessica.' He was like, 'Don't do that thing with your face. Just make it flat. We can CGI the tears in.'"
    [/i]

    Alba says that direction made her question her acting skills,

    [i]"I'm like, 'But there's no connection to a human being.' And then it all got me thinking: Am I not good enough? Are my instincts and my emotions not good enough? Do people hate them so much that they don't want me to be a person? Am I not allowed to be a person in my work?"[/i]

    Alba jest ok

    #4671
    Carbon Unit
    Member

    UUuu to jednak CGI, wzięli mnie od tylca z tym, reszta CGI w filmie była na żenującym poziomie a tu taki fotoreal, no ale dobrze wiedzieć, że Alba się dalej trzyma tej zasady.


    @matt

    Nie kumam co do mnie piszesz.


    @TrueCouchSurfer

    Nie martw się, nie wszystko stracone, śledź bacznie strony ze paparazziowymi zdjęciami z wakacji itp, jeśli mnie pamięć nie myli to na jednym z takich były zdjęcia z jej wakacji i była topless, ogólnie wyglądała bajecznie bez fotoszopa na żywca, stąd twierdzenia moje, że jako jedna z niewielu albo wręcz jedyna wygląda zajebiście bez upiększaczy, najlepiej było to widać na stronach z gwiazdami bez i z makijażem, Alba wyglądała na obu tak samo, różnicą był kolor ust 😀

    #4687
    witoldus
    Participant

    Film daje czadu!

Viewing 3 posts - 31 through 33 (of 33 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.