Quentin Tarantino, a plagiat

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Quentin Tarantino, a plagiat

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Posty
  • #3137
    MIKET
    Participant

    Ostatnio całkiem przypadkiem natknąłem się na stronę
    [url]http://www.impossiblefunky.com/qt/main.htm[/url]

    W niej jej autor Mike White opisuje całą swoją historię, jak to "odkrył" iż [i]Wściekłe Psy[/i] Tarantino to w jego opinii wielkie zdzierstwo z [i]City on Fire[/i] Ringo Lam'a.

    "Odkrył" w cudzysłowie bo koleś to przeczytał w [i]Empire[/i] a ze potem nikt dalej tematu nie ciągnął – on się jego podjął i rozpoczął swoją małą krucjatę, w trakcie której nakręcił dwa dokumenty [i]"Who Do You Think You're Fooling"[/i] oraz [i]"You're Still Not Fooling Anyone"[/i].

    Na swojej stronie facet kilkakrotnie powtarza iz nie-nienawidzi Tarantino i przyznaje ze [i]City on Fire[/i] było filmem słabym, ale wścieka się tak naprawdę o to że Quentin nigdy nie wspomniał iż ten film był jego największą inspiracją przy tworzeniu [i]Reservoir Dogs[/i] i nigdy nie podziękował twórcom [i]City on Fire[/i].

    Pełnego dokumentu White'a ściągnąć torrentem nie daje rady. I nie ma sensu bo całe 10minut możecie obejrzeć na jutubie.

    [url]http://www.youtube.com/watch?v=7HgbSAL8OKY[/url]

    Nie jest tajemnicą iż Tarantino w każdym swoim filmie nawiązuje do jakiegoś innego dzieła, że jakiś motyw został przeniesiony do jego filmu, że całe dialogi, sceny – że to wszystko już było – polecam zresztą obejrzeć filmik na stronie White'a gdzie ujęto parę scen z Pulp Fiction (jest to chyba trailer do [i]"You're Still Not Fooling Anyone"[/i]).

    Oglądając film White's początkowo podszedłem do tego sceptycznie bo ot pod texty ze wściekłych koleś podłożył scenę rabunku – wielkie mi coś, równie dobrze można by tam wstawić scenę rabunku z [i]"Heat"[/i], ale potem faktycznie sceny były niemal identyczne…chyba trzeba obejrzeć [i]City on Fire[/i]…

    …mimo to wszelkie nawiązania czy kopie w filmach Tarantino są chyba esencja jego kina, wszelkie nawiązania dodają smaczku i są jakby bonusem dla spostrzegawczego widza…tylko czy o to chodziło w [i]Reservoir Dogs[/i]??

    #3138
    John J Adams
    Keymaster

    E tam. Że RD inspiruje sie City on Fire czytałem już w czasach jego premiery, więc nie robiłbym z tego zagadnienia 🙂 Jestem na 100% pewien, że sam Quentin to mówił.

    #3139
    Sasquatch
    Member

    Zobacz sobie film i sam wyrobisz opinie
    podzielony na party z ang. napisami masz tu:
    [b]City on Fire [/b]
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=vDFSz3JE2oc[/url]

    i polemika:
    [url]http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/kultura/kino-tarantino—%E2%80%9Ewsciekle-psy%E2%80%9D-%28czesc-ii%29,40467,1[/url]

    IMO zupełnie inny klimat choć podobienstwa są.

    #3140
    MIKET
    Participant

    tak myslalem ze niektorych bedzie to miało długa biała brode 😀

    [quote][b]John J Adams napisał/a:[/b]
    Jestem na 100% pewien, że sam Quentin to mówił.[/quote]

    No własnie do tego nawiązuje White.
    [i]"Where is that? If anyone could find a mention of CITY ON FIRE in anywhere, then I'd be happy to apologize for calling Quentin a plagiarist. I'll need dates and concrete evidence. I've heard too many, "I remember him saying that"'s over the last few years."[/i]

    Nie zrozumcie mnie źle – uwielbiam Tarantino, i nawet jeśli świadomie skopiował ten film to jeśli zrobił coś lepszego od oryginału – to w to mi graj! Cala sprawa mnie po prostu zainteresowała i choć podejrzewałem ze na zakazanej ktoś juz o tym słyszal to może znajda się tacy co nie 😉

    Sasquatch – dzieki za linki! Juz sie zabierałem ze przeszukiwanie internetu a to na jutubie…może jeszcze dziś to ogarne.

    #3141
    Dickblaster
    Member

    Apropo różnych innych filmów bliźniaczych, to się po internecie sieką o Dark City i Matrixa.

    #3143
    John J Adams
    Keymaster

    Sam piszę reckę Dark City od miesiąca, ale coś mi wolno idzie 🙂

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.