DEAD SET

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale DEAD SET

• This topic is empty.
Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Autor
    derek
    Member

jeden z najlepszych, najlepiej zagranych i napisanych zombie-movie, jakie widziały moje oczy. brytole mnie normalnie rozwalają. najpierw na maska okrutne eden lake, będące powrotem do samych źródeł survivalowej ekstremalnej walki o przeżycie, a teraz to. głowa pęka. ale po kolei:

+ obrzydliwy;
    + dosadny, wulgarny i ohydny (wiem, powtarzam się);
    + realizm zachowań i zaangażowanie na poziomie ultra high;
    + aktorstwo, postacie, dialogi!!!
    + naprawdę przemyślane ujęcia – żadna tam low-budżetowa wiocha, wszystko na maksa pro;;
    + zajebista postać kobiety ze strzelbą;
    + naprawdę ładna główna bohaterka (co odbieram jako obsadowy cud, gdyż brytyjki i niemki zdecydowanie nie należą do najładniejszych kobiet na planecie);
    + wyblakła kolorystyka (suwak saturacji lekko w lewo i mielibyśmy obraz czarno-biały);
    + dołujący i przygnębiający klimat;

– trendy rozklekotana kamera w scenach załączania się agresora u zombiaków (czytaj: mało widać);
    – niepotrzebna, sztampowa muza podkreślająca "a kuku" i inne takie (jak kiedyś napiszę manifest horroru, to pierwszy punkt będzie brzmiał: nie nazywasz się carpenter. nie nazywasz się morricone – żadnej muzyki)

daje 9,5/10 w skali 10-oczkowej.

i czemu, do diabła, dead set powstało w formie mini-serialu, a nie od razu jako pełny metraż? 125 minut to niby za długo? nie żeby to w czymś przeszkadzało. po prostu retorycznie pytam.

[img]http://www.dreadcentral.com/img/news/oct08/deadsetdvdbig.jpg[/img]

ja juz zamówiłem. a wy?

Sasquatch
    Member

Jacie… nic nie wiedziałem o tej produkcji. Właśnie pożyczyłem od Zdzicha i luknąłem pierwszy odcinek. REWELKA.
    Niech tylko jeszcze całość źle się kończy, a będę klęczał i bił pokłony.

Dzięki derek za cynk!

Yans
    Member

Ile tego jest odcinków ?

Sasquatch
    Member

Tylko 5, aż szkoda. Wczoraj wieczorem obejrzałem całość – derek się nie mylił – naprawdę WARTO!

derek
    Member

Sasquatch, a może tak jakaś mini-recka tu na forum, poszerzająca horyzonty poznawcze oraz zakres intelektualnych doznań osób czytających?:) film jest wart każdego wysiłku – niech się świat dowie, co na wyspach kręcą!

koalasmuck
    Member

oglądałem to na bieżąco jak wychodziło (te 5 odcinków jakoś dzień po dniu wychodziło któregoś tygodnia)

popieram przedmówców, dobry zombiakowy film 😀

ps.
    czy tylko mi się wydaje, że tego szefa zagrał Ricky Gervais, a nie zauważyłem, żeby widniał w obsadzie?

edit:
    a nie, to nie on, już sprawdziłem, ale moim zdaniem ucharakteryzowali go tak, że był bardzo podobny, nawet swoim zachowaniem go przypominał

Sasquatch
    Member

Bez spojlerowania

@derek
    ciężko cokolwiek dodać do Twojej trafnej syntezy. Praktycznie nie zauważyłem minusów serialu. Produkcja oczywista oczywistość czerpie garściami z 28 Days Later lub ramaka Dawn of the Dead czy Shaun of the Dead co dla mnie jest wielkim +. To nie jest film w stylu zombie zombie. zombie stripperse czy też Planet Terror itp. fajne gówno.

DEAD SET ma klimat naturalistyczny, całość filmowana prawie jak dokument, psychologia postaci dość realistyczna, praktycznie brak rozwiązań typu deus ex machina, mega fajne sceny – np. z maratonem Riq versus zombiak, z gliniarzami (gdzie – niby nieważna – rana od łomu, wypala jak przysłowiowa strzelba chwilę później), wszystkie sceny z dziewczyną z gunem…

Jedynie z czym się nie zgodzę, to to, że lepiej by było gdyby traktować DEAD SET jako pełny metraż. Brak tu rozmachu i epickości. Poza tym lepiej mi się oglądało DS jako serial z typowymi cliffhangerami…

Jednak szkoda, że zamknęli całość w 5 epizodach, mogli pociągnąć kilka wątków, dodać jakąś epicka scenę i było by KULTOWO! Widać, że był ku temu potencjał, przez 4 epizody akcja rozwija się właściwie powoli (fajnie), by potem zakończyć się myk myk w 5tym epizodzie (szkoda). Wiadomo, jak do każdego filmu, można przyczepić się do szczegółów, np. pod koniec irracjonalne zachowanie Golluma, czy głównej bohaterki w pokoju zwierzeń, ale to drobiazgi. Ogólnie czad i brilliant!

Oglądałem w oryginale, pewnie wiele niuansów mi umknęło, brytyjski akcent czasami brzmi dla mnie jak bełkot, jak Zenek da mi napisy musze luknać jeszcze raz.

Turek
    Participant

Podobalo mi sie.

Na pewno sporo smaczkow umyka nie brytyjskim widzom – np pokazane jest duzo znanych w uk mord.

jedno zagadnienie sie nasuwa – skad wszedzie byl prad?

Jasiu Ciast
    Member

Niestety uświadamiając sobie że przetrwanie podczas Zombiegedonu jest takie trudne zgasiło to moją chęć pozabijania trochę zombiaków w rl. Film przechuj dobry.

[i]Spoiler[/i]

Mega Epicka śmierć reżysera ma już miejsce w kanonach filmów o zombie zarezerwowane.

Yans
    Member

W końcu obejrzałem i żałuję … że w mordę tylko 5 odcinków !!! Ja chcę więcej, wię-cej, WIĘ- CEJ !!!!!!!

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.