Gyby plakaty filmów mówiły prawdę

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Gyby plakaty filmów mówiły prawdę

  • This topic is empty.
Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Autor
    Posty
  • #2549
    Atue
    Participant

    1 To były czyjeś argumenty, które służyły do zaprezentowania zupełnie innej tezy. Nadal nie zaprezentowałeś argumentów, które świadczą że w oczach ludzi na zachodzie PSP to KLASYKA i że posłużyła ona za WZÓR.

    2. Nie uważam PSP za gówno stwierdziłem tylko że oni łykali byle co z powodów ideologicznych. Tyle.

    3. Z tego artykułu tak wynikało ale OK JEDNĄ zorganizowano.

    4 Nie obchodzi mnie co było w Polsce faktem jest że PSP nie zyskała ani szerszej popularności ani wpływu na to co się dzieje na zachodzie.

    5. Nic konkretnego OK. Czyli to nie jest dobry argument.

    Nadal czekam abyś udowodnił że to "wzór" i "klasyka"

    #2552
    Sasquatch
    Member

    Dyskusja w necie polega obok wypowiadania swoich przekonań, podpieranie się odwołaniem do jakiś źródeł, ale nie ma sensu dyskutować z kimś kto rozmawia jak troll, który na poparcie swojej tezy ma tylko swoje bajki z głowy.

    Kłamałeś, że nie ma wystaw i nikt się nie interesuje PSP, a ja ci znalazłem jeden link gdzie jest NIE JEDNA (jak znów kłamiesz) wystawa tylko relacje z blisko 30 wystaw z całego świata.

    Jak by ci się chciało to byś wpisał w porządną przeglądarkę a nie tylko gugle znajdziesz wtedy wiele stron (np. kanadyjskich, australijskich, czeskich czy niemieckich) w których to ludzie zachwycają się PSP, opisują historie, kolekcjonują i wymieniają się plakatami itd. itd.
    Warto tez przejrzeć grupy dyskusyjne a nie tylko www.

    Linkow tu nie będę zamieszczać bo jest ich kadrylion, ale polecam szukać jako np. "Polish posters are inspirations"

    Ale ci się nie chciało. Mam doświadczenie w dyskusjach na forach i wiem że gdybym ci nawet znalazł wywiad z jakimś autorytetem światowym na temat kultowosci PSP to z pewnością napisał byś, ze to nie autorytet bo na zdjęciu nie ma beretu więc co to za malarz!

    Nudzi mnie taka niemerytoryczna dyskusja, więc OK umówmy się w twoim świecie PSP nie jest klasyka i wzorem (tak samo jak nie ma ani jednej wystawy).

    #2553
    Atue
    Participant

    W linku zapodanym przez Ciebie jest tylko jedna wystawa poświęcona TYLKO I WYŁĄCZNIE PSP reszta jest na doczepkę w stylu Film Posters, Jewish, Jazz, CYRK, Film, Exhibit, Theater itd.

    Proszę Cię abyś podał konkretne przykłady w których PSP była wzorem na rozwój jakiejś innej szkoły plastycznej, miała wpływ na dzisiejszy plakat filmowy itd. – nie robisz tego.

    Tak samo jest z tą niby klasyką, która jest tak naprawdę jedynie ciekawostką dla wąskiej grupy odbiorców.

    Dyskusja jest niemerytoryczna z Twojego powodu. Stawiasz Tezę, którą podpierasz najpierw nie swoimi argumentami a jedynie tym co Ci ktoś powiedział na forach nie sprawdzając nawet prawdziwości zapodanych informacji.

    EOT

    #2554
    Sasquatch
    Member

    [b]po pierwsze[/b]

    Teza moja była potwierdzeniem slow conana prawdziwego.
    Upraszczając, żebyś to pojął:

    Zgadzam się ze artystyczny plakat jakim jest PSP został wyparty w dzisiejszych czasach przez photoshop, dlatego tez PSP pozostaje KLASYCZNE, bo jest w większości wypadków praca artysty malarza. Do dziś plakaty przez znawców są uznawane za WZÓR prawdziwego plakatu artystycznego.

    Pewnie 90% dzisiejszych plakatów filmowych made in USA to komputer, a pozostałe 9% to rysunki realistyczne, bardziej rzemiosło niż praca artystyczna.

    Dlatego w mojej wypowiedzi o PSP słowa klasyka i wzór.

    [b]Po drugie[/b]

    Sam jesteś na doczepkę, oprócz tego, że nie umiesz czytać to jeszcze nie widzisz? Albo ZNÓW KŁAMIESZ

    Jest odwrotnie niż insynuujesz, to są właśnie wystawy PSP, ale poukładane tematycznie np. PSP plakaty cyrkowe, PSP filmowe, PSP teatralne, itd.

    Ale wszystkie są PSP!!!

    Podsumowując. Chciałeś sprowadzić dyskusje do swojego poziomu, to ty postawiłeś tezę, która skutecznie obaliłem: ze nie ma wystaw A SĄ, nikt się PSP na świecie nie interesuje A INTERESUJE SIE – dziesiątki stron o PSP na zagranicznych stronach, że nie wspomnę o blogach i pracach ludzi inspirujących się PSP itp.

    Zarzucasz mi, że "Stawiasz Tezę, którą podpierasz najpierw nie swoimi argumentam"

    Widzisz, ja przynajmniej ma w swoim internecie kilkadziesiąt potwierdzeń, (napisał bym nawet) KULTOWOŚCI PSP

    Ty w swoim internecie nie masz nic, oprócz swoich życzeń. W twoim matrixsie PSP nie jest klasyczna. OK

    Jak mówiły Szadoki, to by było na tyle.

    #2555
    Rif Starfire
    Participant

    Myślę, że można by zrobić podobną dyskusję na temat wpływu polskiej szkoły ludzików SW z PRL-u na rozwój światowego pamperkarstwa.

    Mają swoich miłośników, były na swój sposób kreacyjne, na ebayu chodzą drożej niż plakaty PSP i pomniejszą wystawkę miały w Kinepolis. Wielu czytelników ZP przyzna rację, że są one klasyką i stanowią niedościgniony wzór dla wielu zachodnich twórców 😀

    PS. Oby soniacza PSP nie umarło jak wspominane tutaj PSP, bo z takiej klasyki będę miał niewiele frajdy 🙂

    #2556
    Sasquatch
    Member

    Rif Starfire
    PSP nie umarła, zwłaszcza w Polsce, co prawda kinowych plakatow zagranicznych filmow dzis juz sie nie maluje z wiadomych przyczyn (fotoszop), ale sam widzę w swoim mieście plakaty PSP teatralne, na koncerty czy do opery i cyrku.

    A na świecie? W sumie dla dyskusji z Atue zrobiłem research i sam sie zdziwiłem ze tak wiele info jest w światowym necie na temat PSP i ze się tak podoba.

    A co do pamperkarstwa PRL to tez czytam starwarsy.pl 🙂

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.