9/11

• This topic is empty.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Atue
    Participant

Dwa dni temu Amerykanie obchodzili siódmą rocznicę wydarzeń z 11 września. Z tej okazji History Channel wyemitował dokument 102 Minutes That Changed America. Film całkowicie zmontowany z materiałów podesłanych od amatorów, którzy rejestrowali wydarzenia z 11 września.

Polecam – film niemal tak samo dobry jak to co utrwalili bracia Naudet.

M
    Member

Z tym 9/11 to niezła trauma. Kogokolwiek spytasz "co robiłeś 11 września 2001" to ci opowie ze szczegółami.

Prawda to najprawdziwsza. Ja pamiętam to w miarę dobrze. Był to wtorek, wróciłem ze szkoły (kilka dni wcześniej zacząłem ostatni rok liceum) tuż po dwunastej. Wrzuciłem sobie tradycyjnie Baldur's Gate'a 2, by jakoś doczekać do obiadu. Gdy go w końcu dostałem (moje ulubione ruskie pierogi ze skwarkami, kminkiem i buraczkami z chrzanem oraz sokiem pomarańczowym) pojawiła się pierwsza informacja o niepokojących wydarzeniach w Nowym Yorku. Dokładnie w momencie gdy zabierałem talerz z kuchni usłyszałem w radiu, że ponoć awionetka rozbiła się o WTC. Nim skończyłem czwartego pieroga pojawiły się pierwsze zdjęcia z NY, jednakże z tak wielkiej odległości że poza dymem z samej góry WTC ciężko było coś stwierdzić. No a później to już pewno jak wszyscy przed TV siedziałem. Ale pierogi z 9/11 pamiętam do dzisiaj.

M
    Member

Ja miałem wtedy wakacje bo 1 października zaczynałem I rok studiów. Siostra parę minut po 15:00 wpadła do pokoju mówiąc że bomba wybuchła w NYC. Pamiętam pierwszą myśl "III wojna światowa!". Cały dzień nadchodziły sprzeczne i wyolbrzymiane informacje, a to o bombie na Kapitolu a to o szacunkowej licznie ofiar. Pamiętam że miesiąc wcześniej zaczęto nadawanie TVN24 i wtedy non stop ją oglądaliśmy przerzucając co jakiś czas na BBC, CNN, itd. Ciekawe że parę dni wcześniej dotarła do nas pocztówka z Nowego Jorku od znajomego oczywiście ze zdjęciem WTC. Nic mu się nie stało bo był w zupełnie innej dzielnicy.

A tak w ogóle na YouTube jest cały film w paru częściach jeśli kogoś zadowala taka jakość.

watson
    Participant

Ja wracałem wtedy z krótkiego wypadu do Czech (wypoczywałem wówczas w Murzasichlu). Jeszcze po czeskiej stronie do autobusu wpadł jeden kolo i krzyknął, że izraelskie samoloty zbombardowały Nowy Jork 🙂

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.