Indiana Dżons i Nowa Krucjata – SPOILERY!!!

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Indiana Dżons i Nowa Krucjata – SPOILERY!!!

  • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 215 total)
  • Autor
    Posty
  • #1506
    John J Adams
    Keymaster

    Po wczorajszym ponownym obejrzeniu postanowiłem być małostkowy i wytknąć jeszcze kilka wad:
    – Motyw "prochu" podczas poszukiwań truchła Marsjanina z innego wymiaru w S51. Każdy, kto widzi tę scenę spodziewa się, że Indiana zaraz zrobi sabotaż korzystając z rozbrojenia przeciwnika i zebrania dużej ilości materiału wybuchowego do czapki. I co? I nic.
    – Ślad po wyciętej scenie – kiedy ruskie ładują w magazynie trumnę na jeepa, na podłodze walają się resztki innych rozwalonych skrzyń, a w nich jakaś maszyneria a'la enigma. Na ekranie nie widzieliśmy rozwalania tych skrzyń – pojawiają się nagle w postaci resztek.
    – Jak zauważyła już Dro podczas pierwszej projekcji: w czasie pościgu samochodowego po dżungli nikt z męskich bohaterów jakoś nie przejmuje się specjalnie faktem, że Marion zniknęła na jakąś godzinę i pojechała w swoją stronę. Równie dobrze Spalko mogła ją zabić tym CKMem w międzyczasie.
    – kameralność i niewyszukaność – w poprzednich Indianach zawsze mieliśmy przynajmniej jeden duży, spektakularny plan (studnia dusz, świątynia w Peru, świątynia Kali, nawet ten pseudo-graalowy kompleks). Tutaj dali jeden fajny magazyn w tizerku, a potem już Indiana łazi po małych, ciasnych pokoikach (nawet w Akatorze), wizualnie bardzo nudnych.

    To tak na marginesie.

    #1507
    Rif Starfire
    Participant

    Ano prawda z magazynem i prochem. Zdziwko zaliczyłem, bo wyglądało tak, że Indy chce ruskich sprytnie wyprowadzić w pole (co zawsze czynił z nazi i innymi okultystami), a wyszło na to, żę zaprowadził ich wprost do skrzyni. Tak działa patriota nagrodzony wieloma medalami za konspirę z rządem? Przez te naście lat zmienił się bohater nie tylko w stosunku do kobiet… A narzekaliście na Indianę Forda z brodą i z saksofonem (czy na czym on tam grał w serialu).

    #1508
    graylady
    Participant

    [quote][b]garindan napisał/a:[/b]
    Dwie polki mojego regalu z ksiazkami uginaja sie od tzw. literatury ufologicznej[/quote]
    no, fajnie. ale przeczytales je chociaz? czy one sobie tam tak stoja i ozdabiaja wnetrze Twego pokoju? 😛

    #1509
    Badus
    Participant

    [quote][b]Interdyktor napisał/a:[/b]

    Po Iron Manie miałem ochote zbudować zbroje (i buduje XD).
    [/quote]

    Poka, poka! 😛

    #1510
    garindan
    Member

    Przeczytalem 🙂 Obejrzalem tez troche filmow dokumentalnych i przeczytalem kupe czasopism. I to byl blad bo teraz wiem ze UFO to jedna wielka bzdura, a kiedys fajnie sie w nie wierzylo 🙂

    #1511
    John J Adams
    Keymaster

    Ja tam wierzę dalej.

    #1512
    Krusty
    Member

    mi tuu;)

    #1513
    Interdyktor
    Participant

    I want to believe.

    Badus:
    Na razie cieńko, ale ja i mój kumpel je robimy, i będziemy kręcili fan film:D.

    #1514
    Badus
    Participant

    Film wyceniam na 4/5.

    BLE: walący po oczach bluebox, miejscami filtrowanie, Tarzan oraz niedopracowane, chamowate CGI (ufol i "bobery" ). Scena z lodówką/atomówką oczywiście wyjęta z innej bajki, ale dla mnie najbardziej efekciarska w filmie i kultowa.
    Może i kino familijne, i może nieco rozmyte w porównaniu z poprzednimi częściami, ale czas nie stoi w miejscu i trudno oczekiwać takiego samego montażu i prowadzenia akcji, co dobre -naście lat temu. Film z błędami i niedociągnięciami, ale dla mnie nadal dobre kino przygodowe warte odświeżenia co jakiś czas.

    [quote][b]Interdyktor napisał/a:[/b]
    Na razie cieńko, ale ja i mój kumpel je robimy, i będziemy kręcili fan film:D.[/quote]

    Postnij jakieś foty z 'mejkinofu' lub coś 😛

    #1515
    Interdyktor
    Participant

    Wiecie co? Mam takie wrażenie, że początek filmu mogłby zrobić za świetny finał…

    [quote][b]Badus napisał/a:[/b]
    Postnij jakieś foty z 'mejkinofu' lub coś :P[/quote]

    Badus:
    Wszystko na naszym blogu produkcyjnym, więcej niedługo

    [url]http://greybox.cba.pl/blog/index.php[/url]

    #1526
    awu
    Member

    A ja bym zrobił to tak:
    -wywalamy ufoki (sa tylko tłem historii na temat pochodzenia czaszki)
    -cel indiego zdobyć czaszkę.
    -Czaszka działa podobnie jak arka czyli kto ja ma jest bogiem i może zaprzęgać miliony do niewolniczej pracy np przy budowie piramid.tu mozna wytlumaczyc rysunki majow i inne pierdoly denikena.
    -Poza indim który szuka jej na zlecenie rządu szukają jej ruscy i Chińczycy.
    -indi ja znajduje lejąc po mordach wszystkich i by nie wpadła w ręce ruskich rozwala ja w finale o glebę w piramidzie gdzie na ścianach jest pełno obrazków o wizytach obcych.

    Wszystkie zwierzęta w filmie zamienił bym na żywe tresowane przez pana szydełko.
    Nevada może zostać nawet z głupotą o lodowce.
    Indianie w piramidzie ala zombiaki, upiory, duchy ktore bronia dostępu do czaszki od wiekow.

    W obecnej formie nie trawię tego filmu juz wole skarb narodow, który mimo glupoty bawił mnie od deski do deski.

    #1527
    awu
    Member

    [quote][b]John J Adams napisał/a:[/b]
    Ufoludek przebijający nawet tego rzyga z Czerwonej Planety.[/quote]

    Chyba z "wyprawy na marsa"?
    W czerwonej planecie byl robot bojowy, ruska sonda, male robaczki jedzące algi i Val KILMER.

    #1528
    John J Adams
    Keymaster

    Możliwe, mylą mi się te dwa filmy 🙂

    Też zastanawiałem się nad "poprawieniem" Indiany. Oczywiście musiałoby się to odbyć już na etapie scenariusza i żadne edity nie wchodzą w grę – zatem jest już po misiach:

    – Wizyta w magazynie na początku powinna dotyczyć jakiegoś innego artefaktu, który ma pomóc w odnalezieniu czachy
    – nawiązania do Młodego – out
    – stara Marion – out
    – więcej jakiegoś latynoskiego miasta, w którym mamy przygodę
    – w wariatkowie zakonnic można dodać jakiegoś starego towarzysza Oxleya, który dostarcza mistycznego kolorytu i przedstawia zagrożenia płynące z czachy
    – znalezienie czachy – kompletnie do poprawki, nie wiem jak, nie jestem Spielbergiem :). Jakaś lepsza przygoda w każdym razie niż snucie się po pseudo-piramidzie i karate
    – Indiańcy – motyw ich pościgu można by wpleść w pościg samochodowy, tak że pod piramidą następuje jakaś konfrontacja
    – w Akatorze mogą znaleźć ew. zdechłe ufoki i rozbite UFO. Na miejscu finalna akcyjka i cześć.

    #1529
    Sasquatch
    Member

    Widze ze film meczy… poprawki awu i JJA podobaja mi sie

    IMO fim bylby lepszy gdyby wpleciono w niego kalsyczne sceny z trylogi ale w jakis fajny i inteligetny sposob (na zasadzie takiej jak scena z pistoletem i gostkami z szablami jest i w ToD jak i RoA)

    – znalezienie czachy – poprostu dodal bym tu jakies sceny z pulapkami smiertelnymi, ale uwaga na zasadzie humoru, tj. w momencie jak IJ mowi "nie dotykaj nieczego" mlody sie burzy ze nie ma o co robic rabanu na to IJ wchodzi np. w korytarz i rozkminia w 3 sekundy pulapki znanae nam juz wczesniej lub podobne z trylogii np. promien swiatla , kule, strzalki itp. o mlodemu opada szczeka i tu mamy tekst "dawaj geniuszu" mysle ze to by bylo w klimacie i smieszne na dodatek. Do tego na koncu powinna byc scenka jak ze studni dusz. I tu jak wymyslil JJA artefakt znaleziony w strefie 51 powinien w spektakularnej scenie wskazac ukrycie czaszki.

    Scena z karatekami cmentarnymi zubozala o ciecia wielkie, w mejkofach i fotach spojlerowych widac sceny jak IJ napierdala karatekow batem, czego w filmie nie uswiadczysz… fajnie by bylo jak by tu byla scena na zasadzie ze juz rozwala IJ tego z dmuchawka a tu wyskakuje nastepnych 2-3 karatekow z dmuchawkami, Mutt dostaje becki i panikuje a IJ spokojnie 3 strzaly z colta z nikad i po sprawie.

    – indiance, to bym rozwiazal tak, ze atakuja obozowisko komuchow bo chca odzyskac czache – wywolujac zamiesznie z czego korzysta IJ i spolka i spylaja w dzicz kierujac sie wskazowkami Oxleya kieruja sie w strone akatora. Irnina i soldaty po krwawej rozprawie z dzikimi maja nadal czaszke i udaja sie w poscig za IJ z o.o. i tu moglby zaczaic sie na nich I z M i w scence przypominajacej odbicie arki (czyli stara kaskaderke) z ciezarowki odzyskac czache.

    – w ankatorze
    tak jak pisal JJA tylko ze dalbym tam zmutowanych pod wplywem czaszki dzikich, takich polzombie uzywajacych jakis urzadzen ufokow jako artefaktow i tu jakas przeprawa z nimi i bitka..

    #1530
    awu
    Member

    Ciekawe ile Dżordż i Stiwen dali by nam za ten sprawnie poprawiony scenariusz?:)

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 215 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.