Hellboy a sprawa polska

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Hellboy a sprawa polska

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Autor
    Posty
  • #1754
    John J Adams
    Keymaster

    Wczoraj, przygotowując się na premierę Hellboya 2 zapodaliśmy sobie HB1.
    I tym razem moją uwagę zwróciły dwa ciekawe polskie akcenty.

    Po pierwsze, w wariatkowie, w którym siedzi Liz, zainstalowane są kamery Unitra (wyraźnie widać napis). Natomiast w bogatej kolekcji telewizorów Hellboya pojawia się stary Neptun.

    Bardzo miłe, ale w sumie biorąc pod uwagę, że film kręcono w Pradze chyba nietrudno było o takie egzotyczne rekwizyty. Mam nadzieję, że del Toro w Hobbicie też coś polskiego wstawi.

    #1759
    Rapa Nui
    Member

    hmm
    smoka wawelskiego?????

    #1766
    Jasiu Ciast
    Member

    może helboy doprawi swoją zupe magi albo skosztuje ruskich pierogów

    #1772
    Sasquatch
    Member

    Fajny byl by artykul o takich "polonizmach" w filmach zagranicznych, oczywiscie jak to nazwal JJA "smaczkach" nie ordynarnym biciu po oczach typu polska rodzinka w "Sciganym", czy WKM w "Szakalu" z BW.
    Ja oczywista oczywistośc go nie napisze, ale przeczytal bym i skrytykowal 😉

    #1773
    Krusty
    Member

    [url]http://www.film.org.pl/prace/polskie_akcenty.html[/url] sie prosi sie ma

    #1774
    garret
    Participant

    No ale to same znane sprawy

    ps. errata.. no dobra, nie tylko te znane 🙂 Kilka fajnych

    #1775
    Sasquatch
    Member

    Fajne, sie mi przypomnialo bo juz to kiedys czytalem, ale warto zaliczyc powtorke, i kilka perelek tam jest 🙂

    #1824
    Krusty
    Member

    Polska premier dopiero 2008-09-05 a film zbiera bardzo dobre recenzje [url]http://www.rottentomatoes.com/m/hellboy_2_the_golden_army/[/url] no jak zwykle nasi się popisali.

    #1838
    Doctor Evil
    Member

    już nie mogę się doczekać hellboya, jeżeli dwójka będzie równie dobra co poprzednia cześć ( a to widać po reckach ) będzie to kolejny film zaraz po TDK (ktorego nie obejrze z moimi kumplami <chlip>) który muszę obejrzeć

    #2174
    John J Adams
    Keymaster

    Kurde usuwam post Sasquatcha za brak finezji!
    Rozumiem, że CZASAMI można coś na temat piracenia napisać w formie komentarza do zjawiska, a nie jawnego nawoływania.

    #2176
    Atue
    Participant

    NIE PIRATOWAĆ!!!!!

    Sprowadzać z USA!

    #2177
    MIKET
    Participant

    …ale ja kiedy nie mam odtwarzacza R1 🙁

    #2178
    Sasquatch
    Member

    Jak by co stawiam dobre piwo w ramach pokuty aleeeeeee Ojcze Dyrektorze tam była ta emotka –> 😮 wyrazajaca moje zdziwienie ze to juz na siec i nic wiecej – a nie nawolywanie. Poza tym brzyde sie piractwem, do tego stopnia, ze "Piratów z karaibów" nie widziałem. Przeciez nie napisalem jest tu i tu a release takie czy smakie. Na ZP bywaly i sa takie infa i zero kasacji.. Rozumiem ze jak napisze ze Zdzichu juz ma ten film to bedzie OK?

    A wracjąc do tematu PL recka na esencja:

    [url]http://esensja.pl/film/filmy/obiekt.html?rodzaj_obiektu=1&idobiektu=3120[/url]

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.