Futurama

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale Futurama

  • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • Autor
    Posty
  • #4320
    Red
    Participant

    [quote]widać że twórcy musieli sporo nadrobić w sarkazmach, iPhony, Da Vincie…[/quote] – na zagranicznych forach po pierwszych paru nowych odcinkach wielu ludzi psioczyło, że Futurama zmienia się w Simpsonów, bo parodiuje aktualne tematy (jakby w poprzednich sezonach tego nie robiła…:0).

    Ostatnio emitowany 11 odcinek jest całkiem niezły, nabijają się w nim m.in z Comic-Conu, jest też sporo występów gościnnych: Sergio Aragonés, Matt Groening i David X. Cohen podkładający głosy pod własne głowy (brzmi to strasznie głupio, przyznaję ;)) i Katee Sackhoff (nie zdradzę jakiej postaci użycza głosu, bo to w sumie spoiler).

    No i w tym epie ujawnia się komiksowy talent Fry'a.:-)

    #4380
    matt
    Participant

    Oglądałem do 11 odcinka, na razie jest jeszcze tylko jeden więcej. Jak dla mnie to najlepszy dotychczasowy sezon futuramy. Nie rozpisując się, polecam.

    #4907
    Red
    Participant

    Comedy Central powiadomiło, że zamówiło 26 nowych odcinków Futuramy na lata 2012/13 (czyli kolejny sezon jest już w drodze) –> [url]http://www.comedycentral.com/press/press_releases/2011/032811_futurama-renewed-for-26-new-episodes.jhtml[/url]
    Sezon 6 wydano niedawno na dvd/blu ray, ale jest jeszcze niedostępny w UK, więc trzeba się bawić w import z US and A.:/

    #4971
    Red
    Participant

    Nowe odcinki będą od 23 czerwca, na początek wyemitują (poza kolejnością chronologiczną/produkcji) Neutopię i Benderamę w jednym dniu. Na stronie CC są materiały z produkcji sezonu 6.5, w tym szkice koncepcyjne i fragmenty nowych odcinków:
    [url]http://ccinsider.comedycentral.com/tag/countdown-to-futurama/[/url]

    P.S Jak ktoś zaczął oglądać 6 sezon, to niech sobie odpuści odcinek 13 (świąteczny), słabizna straszna i chyba najgorszy ep w historii Futuramy:/.

    #5046
    Red
    Participant

    Druga połowa 6 sezonu miała juz swoje miejsce, na pierwszy ogień poszły dwa odcinki.

    [b]SPOILERY[/b]!!!

    Pierwszy to [i]Neutopia[/i], w którym załoga PE trafia na planetę, której mieszkańcy nie mają określonej płci, później następuje zamiana płci całej ekipy. Jest parę fajnych żartów, ale sam pomysł ukazania różnic i podobienstw między zamienionymi i został trochę niewykorzystany, od momentu zamiany płci ten wątek trwa ok 4 min.:/, więc zapowiedzi były z deczka mylące. Niektóre żarty w połowie odcinka obniżają loty, ale tragedii nie ma, gorzej od Holiday Spectacular nie może być. Poza tym, przyzwoity ep, który skupia się najbardziej na postaci Hermesa (co mnie trochę zaskoczyło, bo to względnie rzadko wykorzystywana postać). 7/10

    Drugim odcinkiem była [i]Benderama[/i] i muszę z marszu powiedzieć, że wskoczyła do 10 moich ulubionych odcinków. Animacja jest świetna, Bender jest sobą, pijana eka Planet Express rozwala, jest [i]"Scary Door"[/i] i jeszcze trochę;D. Głównym wątkiem jest duplikujący sie dzięki nowemu wynalazkowi Profesora Bender, co doprowadza do katastrofy na skalę światową. Jak dla mnie [i]Benderama[/i] ma dwie rysy, załatwienie postaci giganta z kosmosu (któremu zajebiście podłożył głos komik Patton Oswalt) i zbyt dużo żartów z jego wyglądu ("you're so ugly…" zaczęło być w pewnym momencie nudne). Jak dla mnie, zasłużone 9/10.

    #5083
    matt
    Participant

    Nie chce mi się pisać o każdym odcinku, bo nawet nie warto się rozwodzić ale są całkiem fajne i mimo, że czasem mają wady to uchwycają ducha i bardzo przyjemnie się je ogląda.

    #5095
    TrueCouchSurfer
    Participant

    No i w animowanych serialach z usa – futurama weszła z 6 sezonem do prywatnego rankingu jako numer 1. Odcinek nt Wehikułu Czasu Wellsa czad.

    #5579
    Bezel
    Participant

    Nowy 7 sezon już jest – jak na razie dwa pierwsze odcinki są nudne i wtórne. Natomiast odcinek 3 – jak najbardziej jest wciągający, gdyż uwaga, uwaga zawiera pewien polski aspekt polityczny (i nie chodzi tutaj o Smoleńsk, lecz o pewnego polskiego elektryka).

    #5580
    Red
    Participant

    Mi się drugi odcinek podobał, koniec świata to zawsze wdzięczny temat :). W pierwszym IMO akcja był zbyt pospieszona i coś mi ogólnie nie pasowało (montaż może?), poza tym był jak dla mnie zbyt przewidywalny. Za to spodziewałem się, że Decision 2012 to będzie padaka, a wyszedł elegancki odcinek będący satyrą na wybory + parę świetnych gagów (jak np. ten z żyrafą :). Niektórzy fani hejtują ten ep za nawiązanie do Benders Big Score, ale trwa ono dosłownie sekundę, więc nie wiem o co jest to całe zamieszanie.

    Mam nadzieję, że serial nie będzie po raz n-ty kasowany, bo kolejne odcinki w stylu "we're back, baby!" byłyby już trochę czerstwe.

    #5581
    Bezel
    Participant

    Mnie osobiście zaskoczyło, iż twórcy znowu zresetowali wątek miłosny Fry-a i Leel-i. Wydawało się że sezon 6 ustabilizował ich relacje zatem nie rozumiem dlaczego w pierwszych odcinkach 7 sezonu Leela traci zainteresowanie Fry-em. Przecież Futurama to nie Simsonowie, gdzie bohaterowie się nie starzeją i żyją w tzw. "międzyczasie" (czyli ciągłej teraźniejszości).

    #5582
    Red
    Participant

    Wątek miłosny nie jest raczej skasowany, po 7×02 odniosłem wrażenie, że Fry i Leela są parą, tylko nie jest to cały czas dosadnie pokazywane. W Overcklokwise (6×25) nawet otwarcie stwierdzili, że ich relacja jest na zasadzie "on/off". Ale pod koniec jak przeczytali tą przepowiednię to i tak wiadomo, jak to się skończy : ).

    #5918
    Bezel
    Participant

    [url]http://insidetv.ew.com/2013/04/22/futurama-not-renewed-comedy-central/#more-130256[/url]

    Nooooooooooo!

    #5919
    Red
    Participant

    David X. Cohen:
    Jest petycja o przywrócenie (chyba już trzecia xd) – [url]http://www.thepetitionsite.com/956/648/940/save-futurama-again/[/url]. Jeżeli skończą na poziomie, to nie mam nic przeciwko temu, lepiej skończyć serial w dobrym momencie niż go ciągnąć na siłę przez kolejne parę lat. BTW, oto zdanie Davida X. Cohena odnośnie możliwości powrotu:

    [i]"I felt like we were already in the bonus round on these last couple of seasons, so I can't say I was devastated by the news"

    "It was what I had expected two years earlier. At this point I keep a suitcase by my office door so I can be cancelled at a moment's notice."

    "As I said three times before, this is definitely the absolute end of the show. I don't know why nobody believes me when I say that."[/i]

    #6158
    smutny
    Member

    No i koniec. [*]

    #6160
    Bezel
    Participant

    R.I.P Futurama [*]

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.