Reply To: Godzilla 2014

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Godzilla 2014 Reply To: Godzilla 2014

John J Adams
Keymaster

No i się nie zgodzę. Film jest bardzo dobry i szczerze mówiąc nie wiem czego lepszego można się spodziewać po nowoczesnej Godzilli. Dużo fajnych scen a'la "patrzcie jaki concept art zrobiłem" typu łódź podwodna w dżungli, czy Godzilla między statkami, a także nieco cloverfieldowych scenek w stylu "zajad potwora na Honolulu".

Film zaskakuje pod wieloma względami:
– stosunkowo mało czasu antenowego potwora,
– Godzilla MEGA klasyczna, łącznie z walkami wyglądającymi jak men-in-the-suits i ciosami w stylu "za szmaty i o chatę",
– całość "z punktu widzenia ludzia", co jest zrobione całkiem sensownie i nawet scenki "międzyludzkie" nie męczą,
– fajny i lekko oryginalny finał przygód głównego bohatera.

Są oczywiście głupotki (transport szynowy, tło biologiczne całej hecy), ale do przeżycia. No i ludzkość mogłaby wreszcie wymyśleć jakąś nową fajną broń, bo ile dekad można wałkować w popkulturze atom.

Choć zwykle stoję na stanowisku, że całą technologię 3D ludzkość powinna wdeptać w ziemię, tym razem mi nie przeszkadzała, nawet mimo wspomnianych ciemności. Chyba wszystko zależy od danego kina/technologii 3D, bo w IMAXie wszystko było elegancko widoczne.

Film nie jest ani "super realistyczny", ani "kamerkowy", raczej jest nowoczesną wariacją nt. klasycznych japońskich Godzilli. Od Pacific Rim lepszy co najmniej o klasę.