Reply To: Pacific Rim

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Pacific Rim Reply To: Pacific Rim

Badus
Participant

Film jest ZAJEBISTY!
Naprawdę, kurde, powinniśmy wszyscy cieszyć gęby z dwóch ważnych powodów. Primo, jest to kompletnie nowy tytuł, a nie kolejny odgrzewany kotlet typu sequel, pół-sequel, reboot czy sreboot. Secundo, nic lepszego w konwencji [i]monster movie[/i] ostatnio nie powstało i przez długi czas nie powstanie – Del Taco ustanowił poprzeczkę naprawdę wysoko.
Jedyny zarzut jaki można postawić "Pacific Rim" to to, że jest kolejnym tytułem w tym sezonie, który albo się pokocha z całym bagażem świata przedstawionego (vide nowy Superman) albo z tych samych powodów się go znienawidzi. W tym filmie są absolutnie wszystkie kultowe motywy, które przewijały się w tego typu produkcjach, właśnie z mangowymi naleciałościami na czele. Na dzielni ludzie się przypieprzają do obecności kosmitów, co jest totalnym kretynizmem – przecież to klasyczny motyw obecny w co drugiej Godzilli!
Ja za filmami stwory kontra konserwy średnio przepadam, a mimo to z seansu wyszedłem uchachany jak 10-latek. Jedyne zgrzyty, które były na tyle silne, by je zapamiętać, to wspomniane wcześniej małe zróżnicowanie mechów/za mało czasu dla każdego z czwórki. Dziwne też było wydawanie komend głosowych przy odpalaniu arsenału zamiast podpięcia układu sterowania do ukł. nerwowego pilotów.
Od czasów pierwszego "Transformers" nie widziałem równie satysfakcjonującego filmu z robotami. który jednocześnie wniósłby jakiś powiew świeżości do blockbusterowego kina. "Pacific Rim" to się udało i z chęcią obejrzałbym sequel, na który chyba jednak nie ma co liczyć – film nie zaliczył super otwarcia.