Reply To: Man of Steel

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Man of Steel Reply To: Man of Steel

Bezel
Participant

Obejrzałem MoS i mam mieszane uczucia (UWAGA! SPOJLERY). Z jednej strony, pierwsza połowa filmu jest ciekawa a historia młodego Kenta (bo jeszcze nie Supermena) wciąga. Widzimy młodego "człowieka" który poszukuje swojego miejsca w życiu – typ niezależnego buntownika (niezależnego dzięki swoim mocom), targanego wątpliwościami natury egzystencjalnej (poszukiwanie własnej tożsamości). Potem następuje środek filmu i pierwsze spotkanie Klarka z Losi, które jest bo bulu naciągane. Potem jest już coraz gorzej. Wyjaśnienie genezy stroju Supermana jest tak głupie że ja pitole. "Hej synu, od teraz będziesz superbohaterem dla ziemian by cię polubili i nie popełnili naszych błędów!" Rażą trochę niechronologiczne retrospekcje.

Nie rozumiem tej całej afery z Kodeksem. Skoro Clark miał Kodeks w swojej krwi, to przecież ten kryto doktorek mu ją pobrał. Czyli uzyskali ten cholerny Kodeks. Czemu Zod tak usilnie chciał eksterminacji wszystkich ziemian skoro mógł ich pozamieniać w niewolników? I dlaczego to akurat Ziemska atmosfera włącza i wyłącza moce Supermena skoro Zod i Superman spokojnie mogą funkcjonować POZA ziemską atmosferą (scena walki w kosmosie)? I jak Jor-El przetransportował swoją świadomość do statku który miał 18 tys. lat? I na co Zodowi była potrzebna Losi na statku? Czemu Supcio zabił Zoda skoro mógł go po prostu zadusić, albo znokautować? Ehh 😮

Zalety:
+CGI
+Sceny walki
+kostiumy
+wszyscy kryptonianie (w tym Supcio)
+scena "kontaktu"

Wady:
-Losi jako reporterka
-Lois waląca z blastera
-Wątek miłosy Losi i Supermena
-Lois
-Ksiądz
-Morfeusz
-Pułkownik co chciał wyskorzyć na solo z kosą do Faory
-Ciemna tonacja
-Zod który zyskuje super moce zbyt szybko
-Kosmiczny Jezus 😐
-Logiczne luki w scenariuszu
-Wygląd Silnika Światowego który jest jawnym plagiatem Żniwiarzy z ME

Film jest strasznie głupi i zdecydowanie za krótki. Akcja gna na łeb na szyję, tracą logikę i sens.