Reply To: Star Trek: W ciemności

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Star Trek: W ciemności Reply To: Star Trek: W ciemności

PMG
Member

[u][b]Uwaga będę zdradzał fabułę więc czytać po obejrzeniu[/b][/u]

Od razu napiszę, że był to drugi film z uniwersum, który widziałem od początku do końca, z pierwszego serialu nie widziałem w całości żadnego odcinka, lata temu widziałem parę odcinków Następnego pokolenia, Voyager i jakieś strzępy Deep Space Nine.

Na szybko: Film mi się podobał , ode mnie 8/10 i warto iść do kina. Plus dla pewnej sieci kin za to, że dawała wybór pomiędzy 2D i 3D (Iron Mana musiałem oglądać w 3D). Cumberbatcha nie lubię ale jako Harrison był spoko, chyba najfajniejsza postać filmu, chociaż szkoda, że okazał się Khanem, miałem nadzieję na coś bardziej zaskakującego. Robocop też był spoko i pomysł zrobienia z dowódcy floty jednego z przeciwników też mi się podobał. Co do Romulan wydaje mi się, że pojawili się w wersji reżyserskiej poprzedniego filmu. Jednak podobnie jak poprzednia część film wydał mi się nieco przeciągnięty i gdyby film był kilkanaście minut krótszy na niczym by nie stracił. A teraz pewne rzeczy, które mnie gryzą: Dlaczego skoro torpedy miały posłużyć jedynie do tego aby przemycić ludzi Harrisona, zrobił on z nich w pełni funkcjonalną broń? Po co ta cała afera z pościgiem za Harrisonem, który jako jedyny może uratować Kirka, skoro mieli na pokładzie jeszcze 72 osoby, których krew mogła zrobić to samo? Dlaczego zamknięto Khana i jego ludzi w jakimś magazynie skoro ich krew można było wykorzystywać do leczenia przypadków , z którymi najwyraźniej ówczesna medycyna nie dawała sobie rady?