Reply To: Nazistowski YouTube

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Nazistowski YouTube Reply To: Nazistowski YouTube

kamill
Participant

@Badus

True, nie trzyma; dlatego też po wspomnianej zmianie polityki prywatności gugla skasowałem konto na jutubie i gmaila i picasę. Niemniej jednak nie wszystkim, a powiedziałbym że mniejszości, chce się czytać "drobny druczek". Pewnie, sami są sobie winni, godzą się, są umowy i regulaminy itp, itd. Mimo wszystko cała sytuacja mi osobiście zdaje się dwuznaczna. Czym innym jest zapłata przy kasie w supermarkecie, czym innym różne drobne druczki.

Poza tym wydaje mi się, że samo twierdzenie "prywatny serwis, więc niech sobie robi co chce" jest nie do końca uprawnione. Według tej samej logiki, redakcja np. gazety jest zwolniona z pisania rzeczy niewygodnych dla jej właściciela, kimkolwiek by był (albo wręcz uprawniona do łgania w żywe oczy).
Jutub jest owszem własnością prywatną, ale dostęp do niego jest wolny i powszechnie dostępny, w tym cała idea; a skoro serwis prowadzi swoją politykę na publicznym widoku, nie widzę nic zdrożnego w jej krytykowaniu.