Reply To: The Dark Knight Rises

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy The Dark Knight Rises Reply To: The Dark Knight Rises

Niedzwiad
Member

Ambiwalentny – to jest słowo, które najlepiej kojarzy mi się z najnowszą odsłoną przygód Batmana. Z jednej strony niesamowity, zapierający dech w piersi rozmach z jakim został nakręcony finał obecnej trylogii a z drugiej strony zawód. Zawód być może podyktowany wielkimi oczekiwaniami zwłaszcza po praktycznie perfekcyjnej części z Jokerem.

Tak jak napisał Badus obsada wypada bardzo dobrze i daje radę aktorsko. Zwłaszcza pozytywnie zaskakuje Ann H. co do której miałem spore zastrzeżenie i zapewniam, że scena jak wsiada na motor zapadnie każdemu mężczyźnie w pamięci 🙂 Nie mam zastrzeżeń również do relacji między bohaterami, ale to akurat dobrze wychodzi Nolanowi. Nie powiem, że nawet podobała mi się historia Bane, całkowicie dobiegająca do kanonu znanego z komiksu. Dodatkowo efekty specjalne to po prostu majstersztyk, tam gdzie jest CGI w ogóle tego nie widać.

Żeby opisać co mnie bolało w filmie i popsuło odbiór musiałbym ostro spoilerować. W skrócie mogę napisać, że Nolan nie dopieścił scenariusza i samego filmu tak, jak powinien, w dodatku nie ustrzegając się ujęć walących amatorszczyzną. Są takie sceny w filmie, że chce się facepalmować. Obrazowi brakuje tempa, co jednak wydaje mi się podyktowane samą atmosferą historii oraz tym, że jest rozpięta na przestrzeni kilku miesięcy. I moim zdaniem patosu jest aż za dużo, pod koniec filmu brakowało mi tylko Batmana na tle amerykańskiej flagi, choć same flagi łopoczące na wietrze były. Sam finał też pozostawił we mnie mieszane uczucia, z jednej strony epa z drugiej za dużo holywoodu. I nie zapominajmy o tym, że film okrutnie, wręcz nie wybaczalnie wali PG-13.

Podsumowując – po wyjściu z kina chciałem nowego Batmana obejrzeć jeszcze raz, od razu. Pomimo tych wad, wyraźnego dystansu do fantastycznej drugiej części film wart obejrzenia.

EDIT: Właśnie to przeczytałem. Wybaczcie mi mój gwałt na języku polskim, ale 5 lat pisania opinii dla stada małp, które jest w stanie zrozumieć tylko równoważniki zdań nie pozostaje bez śladu na psychice.