Reply To: Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra Reply To: Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra

MIKET
Participant

[quote][b]Bezel napisał/a:[/b]
IMHO obrona filmu na siły i próba tłumaczenia głupoty, braku logiki i mielizn fabularnych, w stylu pewnego użytkownika tegoż forum który porównywał zniszczenia widelcem komputera do rozwalenia granatem lotniskowca. Cała sprawa z Prometeuszem nie rozchodzi się o black goo – głupot w tym filmie jest cała masa. Pozwolę sobie na skopiowanie moich rozmyślań z innego forum, gdyż te kwestie nie były tutaj poruszane:[/quote]

Ja nie mówię, że film nie ma głupot, przeczytaj uważnie moje poprzednie posty i zobaczysz, że mówiłem li tylko o stworach i DNA ludzkim.

1. SJ (o przepraszam INŻYNIER) ubrany w habit – mnich zostaje pozostawiony sam na (prawdopodobnie naszej) planecie wypija jakieś czarne bio-gówno które powoduje rozpad jego organizmu i DNA. Jak się pytam – czy to był skazaniec, samobójca czy jakiś religijny fanatyk że zabił się na jakiejś planetarnej dziurze w tak bolesny sposób?[/quote]

Faktycznie, twórcy filmu mogli nas widzów zaopatrzyć w małe ulotki z wytłumaczeniem poszczególnych scen jak to ma miejsce choćby w operze.

5. SJ który gra na flecie OMG.[/quote]
Masz racje. Ten sam problem miałem w Bliskim Spotkaniu Trzeciego Stopnia. Komunikacja za pomocą światełek, kolorków i jakichś tam dzwieków – dziecinada!

9. Nigdzie nie jest pokazane że inżynier leci na Ziemię i ma do niej wrogie zamiary [/quote]
Tak też napisałem wcześniej.

– jego po mimice widać było że jest wyraźnie zdumiony i zaciekawiony swoimi dziećmi tylko załoga Prometeusza była wobec niego agresywna i zadawała kretyńskie pytania o nieśmiertelność [/quote]
Otóż to. Wyrywanie głów androidom i trzaskanie nimi o inne gatunki to przeciez powszechnie znany sposób na zdobycie nowych przyjaciół 🙂

…wybiórczo ale nie chce mi sie juz na ten temat tworzyc wiekszych wypowiedzi. Film ma głupoty, owszem, nie jest to scenariusz na ktory czekalismy, owszem ale w jakis dziwny sposob ostatecznie byl dla mnie spoko.