Reply To: Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra Reply To: Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra

Bezel
Participant

A wiesz co jest najgorsze w Prometeuszu? Że to ludzie ludziom zgotowali taki los. A tak na poważnie, koleś w gumowych stroju zrobiony z rur PCV i prezerwatyw do dziś bardziej mnie straszy niż komputerowy tłusty kalmar. Poza tym jak qwa można tłumaczyć genezę ludzkości w XXI wieku oklepaną do bólu teorią o starożytnych astronautach? Poważnie? Paleoastronautyka to ostateczna odpowiedź na odwieczną zagadkę naszego pochodzenia? O ile w Odysei kosmicznej 2001 nie było to pokazane w tak chamski i banalny sposób (monolit tylko wspomagał rozwój intelektualny małpoludzi) to w Prometeuszu woła to o pomstę do nieba. Po tym co przeczytałem ze skanu z magazynu Empire (link: [url]http://img402.imageshack.us/img402/9028/111wym.jpg[/url]) to już wiem jaką scenę zobaczymy w kontynuacji Prometeusza.

Nie rozumiem dlaczego Scott poszedł właśnie w tę stronę. Naoglądał się za dużo dokumentów traktujących o starożytnych kosmitach czy łyknął te wypociny Danikena? W sumie na jedno wychodzi. Nie rozumiem co stało mu na przeszkodzie by nakręcić fajny film o genezie obcych i ich twórców SJ. Bo pieniądze na pewno nie.