Reply To: Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra Reply To: Prometeusz, albo Obcy jako genialna Satyra

Bezel
Participant

Film widziałem w domowym zaciszu. Szczerze mówiąc Prometeusz nie porusza żadnych kwestii zw. z Obcym poza tym że dzieje się w uniwersum Obcego. Prawdę mówiąc fabuła urywa się w dosłownie w połowie i niczego nie wyjaśnia i wiadome jest, że R. Scott nakręci kolejną część Prometeusza. Film tworzy jeszcze większą sieć zagadek i domysłów. Napiszę tak: Prometeusz to taki pseudo-alien: jest statek w kształcie rogalika, są SJ, są stwory co mają zamiast krwi kwas, są kreatury które przypominają xseno, są gwałty oralne, rodzenie ohydnych stworów, ale te wszystkie pomysły już widzieliśmy i reżyser nie zaskoczy nas niczym nowym poza wizerunkiem kosmicznych stworów. Fabularnie i logicznie film nie trzyma się kupy. Ja jako fan obcego jestem zawiedziony. Prometeusz to odgrzewany kotlet – praktycznie ten sam film sprzed 33 lat tylko z lepszymi efektami. Więc jeżeli nie jesteś fanem Obcego (a go widziałeś) nic Cię w tym filmie nie zaskoczy i też nie zadowoli, bo to nie jest horror tylko film SF o misji poszukiwania naszych twórców który z góry była skazana na zagładę, nie przez naszą chciwość, butność i chęć dorównania kosmicznym bogom tylko przez naszą ludzką głupotę (w tym głupotę scenariusza).