Reply To: Mass Effect Trilogy

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Mass Effect Trilogy Reply To: Mass Effect Trilogy

Bezel
Participant

Wydaje mi się że ostatnie 10 minut gry ME3 działo się naprawdę (tj. nie w umyśle Sheparda). Bo niby jak Shepard leżąc na ziemi w Londynie miał decydować (telepatycznie?) o losie Żniwiarzy na Cytadeli? Tak samo rzeczywista była obecność Andersona i Człowieka Iluzji. Co do teorii o indoktrynacji: tak wydaje mi się to prawdopodobne, skoro Shepard miał wielokrotnie styczność z technologią Żniwiarzy. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się że Shepard został zindoktrynowany w pierwszej części ME, jednak proces indoktrynacji został przerwany przez śmierć Sheparda na początku ME2 i rozpoczął się na nowo (aczkolwiek powolniej) dzięki projektowi Łazarz (czyli powrót Sheparda z martwych). Pytanie tylko czy Żniwiarze mogli przyspieszyć indoktrynację tak że Shepard postrzega owo końcowe widmo w postaci dziecka które widział na początku gry? Innego wytłumaczenia nie widzę skoro Shepard nie może nawet owemu widmu powiedzieć "Fak you!", tylko cierpliwie słucha jakigoś ducha.

Co do samej śmierci Sheparda: w moim zakończeniu (rozwalenie Żniwiarzy) widać jak ktoś leżac pośród gruzów, w spalonym pancerzu z nieśmiertelnikiem N7 bierze oddech zatem może Shepard jednak przeżył. Na końcowym filmiku niezależenie od koloru nie widać żeby Cytadela wybuchała w pizdu, zatem jest szansa, choć niewielka.