Reply To: Mass Effect Trilogy

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Mass Effect Trilogy Reply To: Mass Effect Trilogy

MIKET
Participant

[b]spoilery[/b]

[quote][b]DawnyBywalecAptekaPub napisał/a:[/b]
Aha, jeszcze jedna sprawa. Pamiętać należy że grunt pod zakończenie obliczany jest w momencie rozpoczęcia misji w Londynie. Nie ma zatem możliwość aby obejrzeć inne zakończenie wgrywając sobie ostatniego autosave'a
[/quote]

No fakt, ja po wczorajszym graniu w multi odpaliłem gre (mając ponad 75% RR) i właczyłem autosave z Crucible i zakonczenie miałem identyczne – czyli musiałbym się z tym poziomem RR cofnąć do save'a sprzed TIM i tam pociągnąć dalej bym miał oddychającego Sheparda na końcu.

A co do zakończenia – zgadzam się, gracze przeginają, inna sprawa, że to marzenia ściętej głowy by BioWare nagle zmieniało zakończenie. Fakt, mogli się posilić na jakieś fajne dłuższe cinematic outro, szkoda że takowego nie było, ale cóż. Ja sam zresztą jestem zwolennikiem tego, że to nie był sen (jak już to od momentu padnięcia przed konsolą ale i tak…jakoś mi się to nie klei) – była istota będąca energią Cytadeli (czy Catalyst jak kto woli) i ona istniała jeszcze przed Reaper'ami. Tutaj moja uwaga bo na forum BW widze że jest masa ludzi twierdzących, że Crucible też zostało wymyślone przez te istotę i tym samym wali się logika jego działań – uważam że nie, dzieciak sam powiedział "The Crucible changed me", imho Crucible zostało stworzone przez różne rasy X, tak jak to było mówione w czasie gry (dokładanie swoich rozwiązań etc.) i dopiero po połączeniu Crucible z Catalyst, dzieciak pojął, że są inne rozwiązania ("Changed me" ), które ukazał Shepard'owi. Muszę przyznać, że początkowo źle zrozumiałem i wybrałem opcję Destroy, myśląc błędnie że w tym przypadku Mass Relays przetrwają, dlatego potem cofnąłem się i wybrałem rozwiązanie kontroli (i uważam to za najlepsze – w sensie najlepsze dla cywilizacji) – w każdym scenariuszu Mass Relays padają a jest to podstawa życia w galaktyce na tym poziomie (logistyka logistyka logistyka…) i bez tego to tak jakby nam teraz zabrano ropę naftową ot tak, dlatego uznałem, że z Reaper'ami kontrolowanymi przeze mnie i z ocaloną cytadelą będzie o wiele łatwiej wrócić do stanu pierwotnego aniżeli bez jakiejkolwiek dostepnej technologii.