Reply To: RAGE

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry RAGE Reply To: RAGE

Carbon Unit
Member

Pisałem w postach podobnie z tym, że opisałem Rage jako najlepszy FPS od wielu lat zjadający wszystkie inne na śniadanie. Co do grafiki, to jest piękna ale tylko z daleka, wszelkie lokacje są inne, nic się nie powiela (stąd rozmiar gry), ale z bliska to niestety tragedia, tutaj widać wpływ konsol strasznie. Przez całe lata ID Software wyznaczał jakość w grach (grafa, sieć) oraz stawiał poprzeczki jeśli chodzi o wymagania sprzętowe dla PC, tutaj tego nie ma niestety, niestety ponieważ gdyby gra była robiona na PC, zakładam, że grafa powaliła by na kolana i wiele rozwiązań byłoby ulepszonych. Tutaj nieraz widać, że ktoś coś przyciął albo poszedł na skróty (np. przechodzisz jakąś lokację by na końcu wyjść przy samym wejściu, niby oszczędza czas, ale ja to widzę inaczej 🙂 ). Pojazdy są przezajebiście zrobione, niestety sterowanie na klawiaturze nie jest najszczęśliwsze, ale da się mimo wszystko.
Co by tu nie mówić, jest to strzelanina w starym stylu, wejście do lokacji, cisza po czym ostra zadyma nawet kilku minutowa z gęsto ścielonym trupem i idziemy dalej. Lokację naprawdę kozackie i przemyślane. O unikach już było pisane, no i BASH TV, tam jest jatka, zarabiamy kasę ale i wyzwanie jest niezłe 🙂 Mój rekord to 618$ jeśli dobrze pamiętam.
ID zostawiło pełno miejsca na DLCki, wejścia do kanałów, jakieś bramy w skałach z którymi nie bardzo było co teraz robić.

Również polecam (jednak GOTY nie zostanie, bo jest Skyrim 😀 ).

Edit:
Czas przejścia również niezły jak na dzisiejsze standardy, mi zajęło 15 albo 20h, teraz nie pamiętam, więc czas rzeczywisty to kilka dni ostrego grania.