Reply To: The Elder Scrolls V: Skyrim

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry The Elder Scrolls V: Skyrim Reply To: The Elder Scrolls V: Skyrim

Carbon Unit
Member

I jak? Gramy? U mnie gramy 😀
Za dużo się nie będę rozpisywał, za mało grałem jeszcze. Trudno jednym słowem ocenić, ale świat i jego elementy to jest moc, typu śnieżna zawierucha czy zorza polarna, tu draw distance się przydaje, immersion jest, oj jest. System skilli i levelovania zmieniony, ale to na wszelkiego rodzaju opisach można znaleźć, po staremu jest nabijanie levela poprzez używanie skilli, ale teraz nie ma podziału na minor/major, bije się jak leci a dodatkowo (widać że Fallout podszedł) dodano perki :]. Po początkowej walce z tym jak zmieniać czary czy broń zaczyna nabierać to sensu, czary, broń czy poty do ulubionych a tam je można pod cyfry zbindować. Gram jeden dzień ale widzę, że gra na miesiąc jak nic, ekipa z Bethesdy musiała chyba w WoWa pograć, bo tu (jak mi się wydaje na razie) normalny grind będzie, zbieranie skór na paski skórzane czy rudy metali na ingoty a to po to, by np. podwyższyć smithing itp. Oczywiście robić nie trzeba, ale jak tu nie robić tego 😀 Można łapać łososie jak pod prąd skaczą 😀
Polecam od razu najtrudniejszy poziom, tam jest wyzwanie i trzeba kombinować, nie ma wyjścia na środek i zebrania wszystkiego na klatę wtedy :). Ilość przedmiotów – norma – zabija.
Grafa – jest dobra i zła zarazem, tj. świat duży, ilość detali na ekranie większa niż w Obli, natomiast same obiekty i tekstury niemal jak w Oblivionie, ogólnie na początku grania zacząłem po menu grzebać czy na pewno mam ok wszystko, wszystko włączone na max, paski wszystkie na prawo a tekstury jak w Obli, no cóż szału to nie robi jak Morrowind czy Oblivion, że jak wyszły to było zbieranie szczeny z podłogi, tutaj było bardziej WTF? Jednak po godzince gra już cieszy oczy i psioczenia już nie ma. Dźwięk i muza – warto podkręcić głośniki, właściciele 3D słuchawek pewnie będą uradowani.
Płynność, no cóż jest dużo opcji do wł/wył. i pasków do przesuwania, od siebie dodam że da radę pograć na max wszystko tylko że w mieście FPSy mogą poniżej 20 spadać, ale w terenie 20-40 leci, zakładam że draw distance i FXAA off i można poprawiać performance.
Liczę na patche czy mody odnośnie sterowania bo mimo myszki ustawionej na max speed, to nie jest to wystarczające, zwłaszcza w pionie, jednak ujdzie i czepiać się nie będę.
Konsolowej wersji nie widziałem, z tego co czytałem (co nie dziwne) najlepiej grać na PC, wygląda o niebo lepiej (draw distance + rozdzielczość) oraz czasy wczytywania (zwłaszcza w porównaniu do XBOXa) są o niebo krótsze a czasami nie występują (to już kwestia sprzęta). U mnie save 1-2 sekundy, load jakieś 5, wczytanie lokacji trochę mniej niż load.
Ocena po 1 dniu grania:
Grać, grać, grać!!