Reply To: Transformers 3 Ciemna strona ludzkiej głupoty

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Transformers 3 Ciemna strona ludzkiej głupoty Reply To: Transformers 3 Ciemna strona ludzkiej głupoty

podloopom
Member

[quote][b]ObywatelHD napisał/a:[/b]

Stary, ja też wolę obejrzeć "Incepcję", która jest równie efekciarska, ma te mas dziur w opowieści, ale przynajmniej bazuje na scenariuszu napisanym, jak sądzę, na komputerze, a nie podczas dłuższej wizyty w toalecie.

[/quote]

Stanowczo sprzeciwiam się przywoływaniu przykładu "Incepcji" jako filmu zarówno nieobrażającego inteligencji "ambitnego" widza jak i będącego wizualną ucztą dla popkornożernego bydła. "Incepcja" przy całym swoim zadęciu, swojej udawanej głebi, swoim drugim, trzecim i ósmym dnie jest po prostu kpiną jaką Nolan urządził sobie z widzów.

"Patrzcie jestem Christopher Nolan! Robię tak kurewsko ambitne filmy, że sam przestaję kapować o co w nich chodzi. Scenariusz do [i]Incepcji[/i] pisałem osiem lat, a mimo to jedyne zakończenie jakie jestem w stanie wymyślić to ujęcie kręcącego się bączka – tak, żeby pseudointeligenci po powrocie z kina mogli brandzlować się nad moją twórczością myśląc: [i]przewrócił się czy nie?[/i]"

"Incepcja" to pusta wydmuszka, z której – jeśli ją przekłuć – nie pozostanie nic poza zagiętym Paryżem.

Z dwojga wolę "Transformers 3" tutaj nikt nawet nie próbuje mnie oszukać, że jeśli potem na jakimś forum napiszę, że podobał mi się ten film to od razu wezmą mnie za "yntelygenta".