Reply To: Super 8

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Super 8 Reply To: Super 8

Bezel
Participant

Witz Worx nie musisz się obrażać jeśli podnoszę poziom dyskusji na temat filmu. 🙂 Jako że ten serwis internetowy jest o nerdach i dla nerdów, podchodzę do różnych filmów w sposób geekowy (a więc po troszce naukowy). Moja teza brzmi – wydaje się nieprawdopodobne by organizm spędzający większość swojego czasu pod ziemią miałby zapędy na eksplorację kosmosu. I tyle. Podałem cytaty dla wzmocnienia bibliografii i opracowanie wstępnego referatu.:P BTW ja rozróżniam 3 kategorie filmów/książek/seriali SF – Hard SF (Lem, Wyprawa), regularne SF (Star Trek, S8, Alien itp.), science. fantazy (Gwiezdne wojny, Avatar). Do pierwszej kategorii nie muszę stosować przymiarki naukowej, gdyż tego typu rzeczy są ze swej natury solidnie obładowane faktami naukowymi. Do drugiej kategorii stosuję jak najbardziej ponieważ "mogłoby tak być". Do trzeciej kategorii takowej przymiarki nie stosuje gdyż tego typu produkcje nie są oparte na rzeczywistym świecie.