Reply To: Futurama

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale Futurama Reply To: Futurama

Red
Participant

Druga połowa 6 sezonu miała juz swoje miejsce, na pierwszy ogień poszły dwa odcinki.

[b]SPOILERY[/b]!!!

Pierwszy to [i]Neutopia[/i], w którym załoga PE trafia na planetę, której mieszkańcy nie mają określonej płci, później następuje zamiana płci całej ekipy. Jest parę fajnych żartów, ale sam pomysł ukazania różnic i podobienstw między zamienionymi i został trochę niewykorzystany, od momentu zamiany płci ten wątek trwa ok 4 min.:/, więc zapowiedzi były z deczka mylące. Niektóre żarty w połowie odcinka obniżają loty, ale tragedii nie ma, gorzej od Holiday Spectacular nie może być. Poza tym, przyzwoity ep, który skupia się najbardziej na postaci Hermesa (co mnie trochę zaskoczyło, bo to względnie rzadko wykorzystywana postać). 7/10

Drugim odcinkiem była [i]Benderama[/i] i muszę z marszu powiedzieć, że wskoczyła do 10 moich ulubionych odcinków. Animacja jest świetna, Bender jest sobą, pijana eka Planet Express rozwala, jest [i]"Scary Door"[/i] i jeszcze trochę;D. Głównym wątkiem jest duplikujący sie dzięki nowemu wynalazkowi Profesora Bender, co doprowadza do katastrofy na skalę światową. Jak dla mnie [i]Benderama[/i] ma dwie rysy, załatwienie postaci giganta z kosmosu (któremu zajebiście podłożył głos komik Patton Oswalt) i zbyt dużo żartów z jego wyglądu ("you're so ugly…" zaczęło być w pewnym momencie nudne). Jak dla mnie, zasłużone 9/10.