Reply To: BSG: Caprica

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale BSG: Caprica Reply To: BSG: Caprica

Ragnus
Participant

W końcu obejrzałem S01E02 Rebirth czli pierwszy odcinek po pilocie. Początkowo pilot miał numer 00, ale zmieniono numerację i tego teraz trzeba się trzymać.

Pierwsze podejście nie było zbyt udane. Próbowaliśmy oglądać w parę osób po partyjce planszówki BSG (polecam!) i paru piwach gdzieś o 3 czy 4 nad ranem. Sen niestety zmorzył chyba wszystkim. Drugie podejście już na szczęście udane. To na pewno nie jest początek serialu godny "33"..jakiekolwiek porównania zawsze będą oczywiście do starszego brata, ale nie mają one większego sensu.

Odcinek sam w sobie mija dość szybko, ale niewiele wnosi do serialu. Pokazuje parę rzeczy, trochę rozbudowuje postacie, ale akcja stoi tam gdzie skończył się pilot. Wiemy mniej więcej o czym to będzie:
– tworzenie cylonu
– STO
– problemy po śmierci najbliższych
Niemniej jeśli takie ma być tempo to ja nie wróżę nic dobrego.

Z dobrych rzeczy na pewno godne zapamiętania są ujęcia Zoe/Cylona. Pokazywanie na przemian robota i aktorki tworzy ciekawy efekt ukazujący zamknięcie awatara Zoe w ciele Cylona.

Bez oceny, póki co. Nie wiem jak ten serial zachęcić może do siebie nowych widzów. Ja nie czuję żadnej więzi z bohaterami. Nie przejmuję się tym co robią, myślą. Póki co zawiewa nudą. Oby było lepiej z kolejnym odcinkiem, który już za 5 minut.